X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy w Tajlandii pomagają mieszkańcom dotkniętym pandemią

03.05.2020 10:30
Zbiórka pieniędzy przeprowadzona w Internecie pozwala na wydawanie obiadów i paczek z żywnością dla najbiedniejszych
Audio
  • Polska pomoc dla Tajlandii w czasie pandemii. Rozmowa Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Polska pomoc dla Tajlandii w czasie pandemii
Polska pomoc dla Tajlandii w czasie pandemiiFoto: Piotr Pająk (archiwum prywatne)

Mieszkający od półtora roku w Tajlandii Polak Piotr Pająk wraz z dwojgiem znajomych - Martą Sielską i Przemysławem Wesołowskim - postanowili w czasie epidemii koronawirusa pomóc mieszkańcom wyspy Phuket, dotkniętym najbardziej skutkami pandemii. W internecie zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc tajskim rodzinom.

Phuket żyje głównie z turystyki. Z powodu epidemii i zamknięcia kraju, dzielnic oraz wszystkich usług na wyspie wiele osób straciło pracę i źródło utrzymania. Dzięki pomocy Polaków każdego dnia otrzymują oni od 500 do 1000 obiadów, dodatkowo nasi rodacy robią paczki z suchą żywnością dla rodzin z najbiedniejszych rejonów.

- Dostarczyliśmy również maseczki do lokalnego szpitala, następnie planujemy pomóc dzieciakom z domu dziecka – zapewnia Piotr Pająk, podróżnik, zawodnik uprawiający tajski boks, a także założyciel kanału na YouTube „Podróże Wojownika”. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.