X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonia we Francji i polscy dyplomaci zaangażowali się w akcję Polonia4Neighbours

27.05.2020 12:05
Placówki dyplomatyczne na całym świecie wspierają Polonię, dając poczucie, że w zorganizowanej oddolnej obywatelskiej walce z epidemią koronawirusa, nie są sami i mogą liczyć na wsparcie MSZ. W akcję Polonia4Neighbours zaangażowani są także Polacy we Francji. Wspierają ich polscy dyplomaci w Paryżu.
Audio
  • Akcji Polonia4Neighbours. Z Andrzejem Szydło, kierownikiem Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Paryżu rozmawiała Maria Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Ulice Paryża podczas pandemii koronawirusa
Ulice Paryża podczas pandemii koronawirusaPAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

W ramach akcji Polonia4Neighbours resort dyplomacji wspomaga projekty oraz aktywność Polonii wspierając finansowo jej działania pomocowe oraz promując polonijną solidarność społeczną w środowiskach lokalnych.

Wspieranie i inspirowanie aktywności Polonii i Polaków za granicą w społecznościach lokalnych i życiu publicznym kraju zamieszkania jest jednym z zadań realizowanych w ramach Rządowego programu współpracy z naszymi Rodakami. Dlatego też MSZ – w ramach środków polonijnych - wspiera  działania oraz aktywność Polonii polegającą na samoorganizacji i solidarności społecznej w środowiskach lokalnych, które służą przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu Covid19.

Naturalnie we wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych i realizowanych przez środowiska polskie i polonijne w miejscach zamieszania i w okresie pandemii, na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i przestrzeganie przepisów władz miejscowych.

Epidemia koronawirusa dostarczyła impulsu dla uruchomienia pomocy dla najbardziej potrzebujących w polskiej społeczności we Francji.

Między innymi, przy wsparciu Ambasady RP i Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Paryżu,  mecenas Gilles Krowicki, notariusz, delegat francuskiej Wysokiej Rady Notarialnej ds. Polski udziela darmowych i anonimowych porad prawnych wszystkim, którzy ich w tym okresie potrzebują.

Z Andrzejem Szydło, kierownikiem Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Paryżu rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.