X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef Polish Americans for Trump: jeśli wygra Trump, USA i Polska zachowają swoje dziedzictwo

30.10.2020 10:00
Jeśli Donald Trump zostanie wybrany na drugą kadencję, cywilizacja zachodnia i niezależne suwerenne państwa, jak USA czy Polska, obronią i zachowają swoją historię, dziedzictwo i kulturę – twierdzi współprzewodniczący grupy Polish Americans for Trump William Ciosek.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpPAP/EPA/RICK D'ELIA

Zdaniem aktywisty polonijnego w przypadku wygranej Joe Bidena i jego partii doprowadzi to do odmiennego, "nowego porządku światowego". - Partia Demokratyczna w Stanach Zjednoczonych nie jest już partią Johna F. Kennedy'ego, którego wielu ludzi ciepło wspomina. Została przejęta przez skrajnie lewicowe i faktycznie quasi-marksistowskie radykalne ramię Partii Demokratycznej w Ameryce - powiedział Ciosek.

W jego ocenie naród polski, który ma 50-letnią historię ucisku, nędzy, ubóstwa i "bandytyzmu marksistowskich rządów" narzuconych przez komunistyczny Związek Sowiecki w latach 1945-1989 dobrze wie, o co toczy się gra. - Radykalnie lewicowy rząd amerykański w sojuszu z radykalnie lewicową Unią Europejską przygniotłyby butem ucisku szyję Polski, jej obywateli, jej historię, dziedzictwo i kulturę. Oskarżą Polskę o rasizm i ksenofobię, mowę nienawiści i brak różnorodności dlatego, że nie stała się częścią ich lewicowego radykalnego światopoglądu. Radykalna lewica nienawidzi katolicyzmu i chrześcijaństwa oraz wszystkich religii, które różnią się od ich własnej lewicowej religii, która rządzi światem - ocenił współzałożyciel ugrupowania.

Wyraził przekonanie, że amerykańscy patrioci z pomocą ponad 10 milionów kochających wolność polsko-amerykańskich patriotów pokonają lewicowych Demokratów. - Będą bronić konstytucji USA, historii, dziedzictwa, kultury i wybiorą prezydenta Trumpa na drugą kadencję, by ponownie uczynić Amerykę wielką i bronić amerykańskiego stylu życia. Staną na straży zachodniej cywilizacji i suwerenności państw narodowych - dodał Ciosek.

Ma on nadzieję, że jeśli prezydent Trump wygra, powoła amerykańskiego Polaka na ważne stanowisko w administracji.

Kwestie pandemii

Pytany jak nowa administracja Trumpa poradzi sobie z nasilającą się pandemią COVID-19 twierdzi, że obecna ekipa śledzi badania nad szczepionkami i przełomowym leczeniem terapeutycznym choroby. - Szczepionki będą dostępne zarówno dla populacji amerykańskiej, jak i światowej, wkrótce po wyborach 3 listopada i na długo przed objęciem urzędu przez nową administrację 20 stycznia 2021 roku - przewiduje Ciosek.

Twierdzi on, że administracja Trumpa kładzie nacisk na ochronę seniorów i wrażliwych populacji oraz dąży do uzyskanie szybkiej zgody na zatwierdzenie nowych remediów. - Nie będzie już ogólnokrajowych lockdownów. W wielu przypadkach na całym świecie tak zwane lekarstwa były gorsze niż skutki choroby - powtarza za Trumpem współprzewodniczący grupy, która jest oficjalnie częścią kampanii wyborczej republikańskiego kandydata na prezydenta w drugiej kadencji.

- Administracja Trumpa jest zaangażowana w zwalczanie wirusa, podobnie jak wszystkich niebezpiecznych zagrożeń dla obywateli świata, które zostały wytropione i pokonane w ostatnich latach. Wyeliminujemy chorobę. Wrócimy do normalnego i nawet lepszego niż wcześniej życia dla wszystkich - argumentował Ciosek.

W jego opinii prezydent Trump odniesie wielkie zwycięstwo 3 listopada z ponad 5 proc. przewagą głosów wyborców i jeszcze większą niż w 2016 roku liczbą członków Kolegium Elektorów decydujących w Ameryce o rezultatach głosowania.

- Jestem pewien, że polsko-amerykańskie głosy będą dużą częścią zwycięstwa w ważnych, wahających się stanach: Pensylwanii, Wisconsin i Michigan. Pomożemy ponownie zdobyć Biały Dom dla prezydenta Trumpa i wolności. Polska i Polacy zawsze walczą o wolność! Polacy znów będą głosować za wolnością! Najlepsze dopiero przed nami - zapewniał współtwórca Polish Americans for Trump.


PAP/IAR/dad