Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie w USA

75. rocznica powstania ONZ. Tomasz Wróblewski: coraz trudniej o wspólną płaszczyznę

- Niewątpliwie potrzebujemy nowego ciała, które na zasadzie dawnego zimnowojennego układu, będzie pozwalało na kontakt między państwami, jednak mała szansa, by ONZ był w stanie wypełnić tę lukę - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 USA wybory prezydenckie w USA ONZ Chiny ŚWIAT Ameryka Północna

Trump odrabia straty. Wróblewski: paradoksalnie, to zasługa lewicy

- Ta argumentacja, że wchodzi ideologia niebezpieczna dla białych, którzy stworzyli Amerykę, też się przebija, chociaż oczywiście nikt tego publicznie nie powie, ponieważ jest to niepoprawne politycznie - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego, komentując przyczyny poprawy sondaży obecnie urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden ŚWIAT Ameryka Północna USA

Kampania wyborcza w USA. Prof. Lewicki: mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej

- Mniejszość w Ameryce, która doprowadza do buntu, nie zdaje sobie sprawy z tego, że podpala tym samym USA. Równolegle mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej. Chodzi o pozycję prezydenta w społeczeństwie, która jest wyjątkowa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Stany Zjednoczone Ameryka Północna wybory prezydenckie w USA polityka Zbigniew Lewicki Ryszard Gromadzki

"Biden myli imiona ludzi i gubi wątki, ale to on jest teraz faworytem". Kożuszek o kampanii wyborczej w USA

- Wiara w to, że Donald Trump dobrze sobie radzi i potrafi wygrywać, nawet jeśli wszystkie czynniki są przeciwko niemu, nie powinna przyćmiewać nam analizy rzeczywistości - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Michał Rachoń Maciej Kożuszek Polskie Radio 24 Ameryka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump

Amerykańska polityka według Hollywood

Do wyborów prezydenckich w USA – jednym z najważniejszych (jeżeli nie na najważniejszym) kraju na świecie, zostały już tylko dwa miesiące. Jak fikcja mierzy się z prawdą w amerykańskich kampaniach prezydenckich? Jak wybory prezydenckie pokazuje nam Hollywood? – Polityka amerykańska jest teatrem – stwierdził krytyk filmowy i publicysta Łukasz Adamski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Jasina USA Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA kino FILM KULTURA