Polskie Radio
Section05
wybory prezydenckie w USA

Były prezydent USA Donald Trump formalnie aresztowany

Politykowi stawia się 13 zarzutów, z których główny to uczestnictwo w grupie przestępczej, której celem było nielegalne obalenie wyników wyborów prezydenckich z 2020. Donald Trump nie przyznaje się do żadnego ze stawianych mu zarzutów i twierdzi, że są one motywowane politycznie.  Były prezydent został zwolniony po zapłaceniu kaucji w wysokości 200 tys. dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA

Trump lideruje w sondażu prezydenckim Republikanów. Podjął ważną decyzję w sprawie debat z kandydatami

Donald Trump nie weźmie udziału w debatach z innymi republikańskimi kandydatami na prezydenta. Były prezydent, który jest faworytem w wyścigu o partyjną nominację, poinformował o tym w mediach społecznościowych. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowane są na jesień przyszłego roku
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA Republikanie kandydaci prezydent

Donald Trump stanął przed sądem. Wśród zarzutów jest m.in. kierowanie spiskiem

Donald Trump został formalnie postawiony w stan oskarżenia za próbę podważenia wyniku wyborów i utrzymania się przy władzy po przegranych wyborach w 2020 roku. Podczas wstępnego posiedzenia sądu w Waszyngtonie były prezydent nie przyznał się do winy - informuje korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump sąd Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA ŚWIAT Ameryka USA

Rekordowy program inwestycji klimatycznych w USA. Joe Biden ma go ogłosić w Kalifornii

Prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza ogłosić wart ponad 600 milionów dolarów program inwestycji klimatycznych, mający pomóc społecznościom nadbrzeżnym w całym kraju walczyć ze zmianami klimatycznymi. Informacja zostanie ogłoszona w Palo Alto w Kalifornii, które Joe Biden odwiedzi w poniedziałek. Tak twierdzi urzędnik z Białego Domu, na którego powołuje się Reuters.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden wybory prezydenckie w USA klimat ochrona środowiska

"Śmieszne i bezpodstawne". Trump ocenia sformułowane przeciwko niemu zarzuty o przestępstwach federalnych

Były prezydent Donald Trump, w przemówieniu wygłoszonym w sobotę na stanowej konwencji Republikanów w Georgii, określił sformułowane przeciwko niemu zarzuty jako "śmieszne i bezpodstawne" oraz jako "ingerencję w proces wyborczy". Było to pierwsze publiczne wystąpienie Trumpa po przedstawieniu mu 37 zarzutów przez prokuraturę federalną.
Zobacz więcej na temat:  USA polityka ŚWIAT Ameryka Joe Biden Donald Trump Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA

Rywalka Trumpa w prawyborach w USA: jeśli Ukraina przegra, czeka nas wojna światowa

- Znaczenie wojny na Ukrainie wykracza poza obronę tego państwa, to wojna o wolność, którą musimy wygrać - podkreśliła w stacji CNN Nikki Haley, która ubiega się o nominację z ramienia Partii Republikańskiej w amerykańskich wyborach prezydenckich w 2024 r. - Jeżeli Kijów przegra, celem Rosji stanie się Polska i państwa bałtyckie, a to grozi wojną światową - dodała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 wybory prezydenckie w USA

Kłamstwa o fałszowaniu wyborów na antenie Fox News. Stacja zapłaci gigantyczne odszkodowanie

Amerykańska telewizja Fox News zapłaci prawie 800 milionów dolarów za powielanie nieprawdziwych informacji o fałszerstwach w wyborach prezydenckich 2020 roku. Na taką kwotę opiewa ugoda przed procesowa zawarta przez Fox News z producentem maszyn do głosowania, firmą Dominion Voting Systems.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA media wybory w USA wybory prezydenckie w USA

Atak na Kapitol. Donald Trump wskazał odpowiedzialnego za zamieszki w 2021 roku

Były prezydent USA Donald Trump stwierdził, że winę za zamieszki 6 stycznia 2021 r. ponosi jego dawny sojusznik, były wiceprezydent Mike Pence. W proteście przeciwko wynikom wyborów prezydenckich tysiące zwolenników ustępującego prezydenta Stanów Zjednoczonych zaatakowało wtedy Kapitol. Zdaniem Trumpa wyniki wyborów zostały sfałszowane.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Donald Trump Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA