X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Święta Bożego Narodzenia z ograniczeniami na Litwie

25.12.2020 13:42
Tegoroczne święta na Litwie są nieco inne, gdyż wśród ograniczeń związanych z pandemią, litewskie władze wprowadziły zakaz przemieszczania się. Z tego powodu spotkania rodzinne są zdecydowanie utrudnione.
Audio
  • Święta Bożego Narodzenia z ograniczeniami na Litwie. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/Darek Delmanowicz

Marek Kubiak z wileńskiego Związku Polaków na Litwie zaznacza, że święta Bożego Narodzenia kojarzą się na Wileńszczyźnie ze spotkaniami rodzinnymi, zatem wszelkie ograniczenia są bardzo mocno przeżywane. - Mamy jednak media, dzięki którym możemy przynajmniej w sposób wirtualny mieć kontakt z naszymi rodakami na całym świecie i symbolicznie się uścisnąć - mówi Kubiak.

Bartosz Frątczak, polski fotograf ze Stargardu, który od lat mieszka na Litwie, ostatnio święta spędzał na przemian: w Polsce oraz z rodziną swojej narzeczonej w Solecznikach, przy granicy litewsko-białoruskiej. - W tym roku wiedziałem, że do Polski nie wrócę. Okazało się też, że nie pojedziemy do Solecznik. Moglibyśmy przejechać blokady policji, ale nie moglibyśmy do 3 stycznia wrócić do Wilna, gdyż w Solecznikach jesteśmy zameldowani - mówi Frątczak. Policja w tym roku ustawiła około 250 punktów kontrolnych na drogach. Ma to zniechęcić do poruszania się po terytorium kraju i ograniczyć liczbę nowych zakażeń.

Wczoraj na Litwie odnotowano ponad 3700 nowych przypadków koronawirusa. Była to największa dzienna liczba zakażeń od początku pandemii.

IAR/dad

Kresowe Święta Bożego Narodzenia

25.12.2020 09:00
Tradycyjne potrawy, składanie najbliższym życzeń, dzielenie się opłatkiem oraz przystrajanie świątecznego drzewka łakociami – bez tego nie było Świąt na Kresach

Polscy żołnierze wylecieli do Wielkiej Brytanii

25.12.2020 12:38
Polscy żołnierze wylecieli do Wielkiej Brytanii, poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Będą pomagać polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na brytyjskiej granicy. Stało się to po tym, jak w poniedziałek brytyjsko-francuska granica została zamknięta po wykryciu w Wielkiej Brytanii nowej mutacji koronawirusa. Wojskowi będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa wśród kierowców, a także dostarczą im żywność i napoje.

Ukraina: mniejszość polska w Kijowie świętuje Boże Narodzenie

25.12.2020 13:31
Mniejszość polska w ukraińskiej stolicy świętuje Boże Narodzenie. W tym roku część obchodów przeniosła się do internetu z powodu pandemii koronawirusa.