X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ks. Rytel-Andrianik: Episkopat chce poszerzyć komunikację zagraniczną, także dla Polonii

23.02.2021 14:44
Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśla też wagę współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy.
Audio
  • Ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej KEP. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski
Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu PolskiFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że na świecie rośnie zainteresowanie działaniami Kościoła w Polsce, stąd ważne było utworzenie struktury, która mogłaby wychodzić naprzeciw temu zainteresowaniu zagranicznych mediów.

"Potrzebna jest promocja nauczania św. Jana Pawła II, szczególnie w setną rocznicę jego urodzin, to jedno z priorytetowych zadań w najbliższym czasie - dodaje dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej KEP. Podkreśla, że chciałby uwagę zagranicznych mediów skierować także na osobę kard. Stefana Wyszyńskiego, również w kontekście jego pokojowego przeciwstawiania się reżimowi komunistycznemu.

„Ważną kwestią jest także docieranie do środowisk polonijnych, to około 20 mln osób na całym świecie. Planujemy ścisłą współpracę z Polskimi Misjami Katolickimi i mediami polonijnymi, m.in. z portalem polskifr.fr, na którym publikowane są informacje dotyczące życia Polonii z Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec” – mówi ks. dr Rytel-Andrianik.

Przewodniczący Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki zapowiadając jeszcze w ubiegłym roku utworzenie Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski, powiedział: „Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę. Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach”.

Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej KEP podkreślił, że informacje z życia Kościoła w Polsce będą tłumaczone na kilka języków, szczególnie na: angielski, włoski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski i hebrajski. Będzie to również promocja naszego kraju, jego historii i kultury.

Zapewnił też, że przywiązuje dużą wagę do współpracy z Polskim Radiem, szczególnie Polskim Radiem dla Zagranicy, które nadaje swoje programy w sześciu językach i jest słyszane na całym świecie. - To bardzo ważne medium. Liczę na dobrą współpracę - podkreślił.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik jest doktorem nauk biblijnych oraz doktorem studiów orientalnych. Studiował w Rzymie, Jerozolimie i Oxfordzie. Posługuje się 16 językami obcymi, m.in. angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i współczesnym hebrajskim. Przez pięć lat pełnił funkcję rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. Rozmawiała z nim Halina Ostas.