Redakcja Polska

W środę otwarcie galerii plenerowej MSZ "Polska pomoc w walce z pandemią Covid-19"

06.07.2021 10:43
W środę 7 lipca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich – Agrykola uroczyście zainaugurowana zostanie wystawa Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polska pomoc w walce z pandemią Covid-19". Otwarcie wystawy odbędzie się z udziałem Podsekretarza Stanu w MSZ Pawła Jabłońskiego w dniu 7 lipca 2021 r.
Epidemia koronawirusa - szczepienie przeciwko COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne
Epidemia koronawirusa - szczepienie przeciwko COVID-19. Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/Martin Alipaz

Jak informują organizatorzy, wystawa prezentuje fotografie dokumentujące wybrane działania polskiej pomocy rozwojowej prowadzone w celu przeciwdziałania skutkom pandemii m.in. w krajach Partnerstwa Wschodniego, w Kenii, Ugandzie, Tanzanii i Palestynie. Plansze wystawy przedstawiają również działania Polskiej pomocy w krajach objętych pomocą humanitarną, np. w Jordanii, Libanie oraz realizację polskiej akcji pomocowej w postaci konwojów z pomocą humanitarną wysłanych, w odpowiedzi na potrzeby spowodowane szerzeniem się pandemii, m.in. na Białoruś, Ukrainę, do Mołdawii, Armenii, Indii oraz na Bałkany Zachodnie.

Prezentowanym fotografiom wykonanym przez profesjonalnych fotografów oraz osoby zaangażowane w realizację samych działań, towarzyszą opisy polskie i anglojęzyczne.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaznacza, że obecny i miniony rok był trudny i wyjątkowy, również dla działań resortu w zakresie polskiej pomocy.

W ramach corocznych działań dotacyjnych dotychczasowe priorytety uległy modyfikacji i dofinansowaliśmy projekty rozwojowe skierowane na działania wspierające walkę z pandemią w krajach, które dotychczas otrzymywały wsparcie w ramach pomocy rozwojowej i humanitarnej - informuje resort spraw zagranicznych.

Za pośrednictwem wystawy chcielibyśmy przybliżyć społeczeństwu polskiemu te działania - zaznacza MSZ.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich do 31 lipca 2021 r.


Mat. prasowe MSZ