X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

100-lecie Bitwy Warszawskiej. IPN zaprasza na wystawę "Wojna światów 1920"

10.08.2020 12:01
Ekspozycja przygotowana w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej ukazuje wojnę polsko-bolszewicką jako konflikt, mający znamiona wojny cywilizacyjnej.
Audio
  • Wystawa "Wojna światów 1920" przygotowana przez IPN [posłuchaj]
Wystawa Wojna światów od 12 sierpnia
Wystawa "Wojna światów" od 12 sierpniaFoto: materiały prasowe IPN

Wystawa "Wojna światów 1920" ukazuje rzeczywisty wymiar rangi konfliktu, będącego przecież tylko pozornie zmaganiem polsko-rosyjskim. To opowieść o starciu dwóch przeciwstawnych wizji cywilizacyjnych – reprezentowanych z jednej strony przez uporządkowany świat tradycji chrześcijańskiej, z drugiej zaś przez bolszewicką dyktaturę, która z łamania wszelkich norm i zasad uczyniła wyznacznik swojego działania.

Poprzez prezentację prób "podpalenia" Europy przez bolszewików i ustanawiania dyktatury proletariatu, poprzez opowieść o nielicznych prawdziwych przyjaciołach Polski w 1920 r., takich jak Węgry czy Francja, aż po historię samej bitwy – pragniemy zastanawiać się, jak wyglądałby świat, gdyby zabrakło wówczas sierpniowego zwycięstwo polskiego oręża – informują organizatorzy.

- Wystawa pokazuje nie tylko historię samej Bitwy Warszawskiej, ale osadza ją w głębokim kontekście tego, co działo się w ówczesnej Europie za sprawą rewolucji bolszewickiej w Rosji – mówi pomysłodawca i autor wystawy, dr Tomasz Łabuszewski naczelnik oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.