X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Narodowy Listopad z Fundacją Dziedzictwa Rzeczypospolitej

11.11.2020 12:59
Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej zachęca do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. „Koncert Niepodległości z Muzeum Powstania Warszawskiego, portal pieśni patriotycznych „Śpiewnik Niepodległości” i historyczna powieść fantasy "Gaspard_03", to wybrane propozycje historyczne dostępne on-line dla każdego i w każdym miejscu na świecie” - przekonują organizatorzy.
Audio
  • Narodowy listopad. Na rozmowę z prezesem Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej, Jackiem „Wiejskim” Górskim, zaprasza Małgorzata Frydrych.
Narodowy Listopad Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej
Narodowy Listopad Fundacji Dziedzictwa RzeczypospolitejFoto: Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej

Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej zaprasza 11-go listopada 2020 roku na XII Koncert Niepodległości. Program koncertu ”Dominium Maris” zainspirowany został przypadającymi w tym roku 100. rocznicą zaprzysiężenia Polski z morzem oraz 100. rocznicą walk polskich flotylli rzecznych z bolszewikami. Narracja i repertuar wydarzenia odzwierciedlają 1053 lata walki o dostęp Polski do morza.

Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię, będzie transmitowana z Muzeum Powstania Warszawskiego dniu 11.11. o godz.20.00 w formule on-line przez stronę: www.koncertniepodleglosci.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Organizatorzy Koncertu Niepodległości przygotowali dla melomanów portal internetowy „Śpiewnik Niepodległości”, dostępny w sieci pod adresem: www.spiewnikniepodleglosci.pl. Jest to multimedialna, edukacyjna baza polskich pieśni patriotycznych z innowacyjnym zestawem narzędzi ułatwiających artystom i amatorom korzystanie z zasobów polskiej pieśni patriotycznej oraz poznawanie historii polskiej walki o niepodległość. Na platformie można osłuchać nagrań oraz pobrać za darmo teksty utworów, nuty wraz z chwytami gitarowymi, podkłady muzyczne, streszczenia i opracowania historyczne utworów.

Miłośnicy literatury mogą sięgnąć po audiobook internetowy "Gaspard_03", w którym autor, unikając konwenansów, stereotypów i wychowawczej poprawności, ukazuje obraz uzależnień współczesnej młodzieży, konsekwencje braku wzorców patriotycznych i moralnych, brak więzi społecznych, świat oderwany od zasad oraz dramat zdekompletowanej rodziny. Opowieść, łącząca świat rzeczywisty z urojeniami dziecka pochłoniętego fascynującą grą fantasy, rozgrywa się równocześnie w starożytnym Egipcie i wśród lasów średniowiecznego Podlasia. Walka z niewidzialnym złem pochłaniającym ludzkość i świat pokazana jest poprzez dramat dziecka, które z rzeczywistości ucieka w świat wirtualny. Audiobook jest dostępny na stronie Fundacji Dziedzictwa Rzeczpospolitej, w zakładce: https://www.fdrp.org.pl/gaspard_03-audiobook-fantasy/.

Na rozmowę z prezesem Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej, Jackiem „Wiejskim” Górskim, zaprasza Małgorzata Frydrych.