Redakcja Polska

Polska Agencja Kosmiczna uczci Rok Stanisława Lema

30.04.2021 12:15
Wraz z Instytutem Przyszłości im. Stanisława Lema Polska Agencja Kosmiczna włącza się w obchody roku najwybitniejszego polskiego pisarza science fiction, filozofa i futorologa. 
Audio
  • Rozmowa z prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Jednym z patronów roku 2021 jest Stanisław Lem, mający do dziś rzesze wielbicieli w Polsce i zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych za granicą polskich pisarzy.

We wrześniu minie 100 lat od jego urodzin. Wydarzenia, poświęcone jego pamięci, odbywają się pod hasłem "Widziałem przyszłość".

Rok Lema postanowiła uczcić m.in. Polska Agencja Kosmiczna POLSA.

 – Plany niestety uzależnione są od rozwoju sytuacji pandemicznej, ale mam nadzieję, że zaplanowane przez nas wydarzenia – m.in. panel lemonologiczny - odbędą się – mówi prezes Agencji prof. Grzegorz Wrochna, z którym rozmawia Ewa Plisiecka.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w "L’Opinion" o miejscu Polski w Europie

30.04.2021 10:27
Francuski dziennik "L’Opinion" opublikował serię artykułów na temat Święta Narodowego 3 Maja i miejsca Polski w Europie. Autorami tekstów są między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Artykuły ukazały się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę światu" realizowanego przez Instytut Nowych Mediów.

W ponad 50. mediach na świecie teksty o Polsce z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30.04.2021 11:38
W najbliższych dniach w ponad 50. mediach na całym świecie ukażą się teksty na temat Polski. Tym razem okazją do publikacji jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

15 lat temu zmarł ojciec Marian Żelazek, opiekun trędowatych w Indiach

30.04.2021 11:49
Ojciec Marian Żelazek, Sługa Boży Kościoła katolickiego, misjonarz werbista, opiekun trędowatych w Indiach, więzień obozów koncentracyjnych, zmarł 30 kwietnia 2006 roku.