X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rok 2022 Rokiem Romantyzmu w Warszawie, Paryżu i Wilnie

06.12.2021 17:30
Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało projekt „Romantyczność 2022. Wilno–Warszawa–Paryż” zainspirowany dwusetną rocznicą wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
Audio
  • Projekt „Romantyczność 2022. Wilno–Warszawa–Paryż” - rozmowa z kustosz MN w Warszawie Urszulą Król [posłuchaj]
Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale, Walenty Wańkowicz
Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale, Walenty WańkowiczFoto: zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie/Wikipedia?Domena Publiczna

Projekt edukacyjno-badawczy realizowany jest w Polsce, we Francji i na Litwie.  Jego nadrzędnym celem jest promocja polskiej kultury i sztuki za granicą. Zespół Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej wspólnie, wraz z francuskimi i litewskimi instytucjami partnerskimi, opracował program i scenariusze zajęć poświęconych artystycznemu dorobkowi polskiego romantyzmu. Wyniki są  prezentowane publiczności w siedzibach partnerów w Paryżu i Wilnie. To wykłady, warsztaty i lekcje, stacjonarne oraz online.

Część wykładów wysłuchali już studenci Sorbony, ale możliwe jest ich powtórzenie dla zainteresowanych grup studentów oraz dołączenie online do już rozpoczętego cyklu. Wszelkie istotne informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronach

https://www.facebook.com/muzealnecentrumedukacjiszkolnej

https://www.mnw.art.pl/mces/mces/romantycznosc-2022/

https://www.mnw.art.pl/mces/mces/wspolprace/orbonne/

- Chcemy odpowiedzieć na pytanie, czym romantyzm jest dzisiaj oraz ukazać go na szerokim, europejskim tle – mówi kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie i współtwórczyni projektu Urszula Król z zespołu Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej. - Nie można zrozumieć współczesnej Polski bez zrozumienia romantyzmu – dodaje.

Z Urszulą Król rozmawia Ewa Plisiecka.