Redakcja Polska

Pixel Heaven 2023 - Festiwal Retro Komputerów w Warszawie

26.05.2023 18:35
Kolejna edycja warszawskiej imprezy to spotkanie fascynatów starych maszyn, a także wehikuł czasu - szansa na obcowanie z kulturą sprzed dekad, która nigdy do końca nie przeminęła.
Audio
  • Robert Łapiński, organizator Pixel Heaven, o tegorocznej edycji imprezy. Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Pixel Heaven 2023
Pixel Heaven 2023Materiały organizatora

Według organizatorów Pixel Heaven to impreza dla każdego, a w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także niezależnego gamedevu, branży gier wideo i oczywiście graczy.

W trakcie imprezy, jak co roku, na gości czekają dziesiątki stanowisk do grania - historyczne komputery, konsole i flipery, ale także gry planszowe. W planie znalazły się także spotkania z twórcami gier - zarówno współczesnych, krajowych, jak i z międzynarodowymi gwiazdami, które przed laty formowały to medium. W planie także między innymi koncerty oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą grę niezależną.

Z Robertem Łapińskim, organizatorem Pixel Heaven, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: komputery Warszawa

W ostatni weekend maja odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa

19.05.2023 16:43
Warszawska impreza to jeden z największych komiksowych festiwali w Europie Środkowej. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 25-28 maja, to - jak co roku - spotkania z autorami z różnych stron świata, warsztaty, wystawy, wręczenie nagród, sesje autografów, a także oczywiście liczne premiery.

W tym roku polska rakieta PERUN ma szanse osiągnąć granicę kosmosu

27.05.2023 13:18
W czerwcu mają odbyć się próbne loty na wysokość około 50 kilometrów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rakieta poleci w kosmos.