Redakcja Polska

Audycja Kierunek: Polska o rodzimym rynku pracy dla powracających z emigracji

23.12.2019 10:00
O tym kto wraca, skąd i do czego w rozmowie z Małgorzatą Frydrych opowiada Aleksandra Mościcka, założycielka grupy „Powroty”, doradca kariery i reemigracji.
Audio
  • Audycja Kierunek: Polska o rodzimym rynku pracy dla powracających z emigracji
Aleksandra Mościcka podczas spotkania grupy Powroty
Aleksandra Mościcka podczas spotkania grupy "Powroty"archiwum Aleksandry Mościckiej

Po rodzinnym powrocie z Budapesztu do Warszawy przekonała się jak bardzo osobom wracającym z emigracji brakuje wsparcia: systemowego, „bo przecież wracają do siebie” i często też rodzinnego, bo czekają na nich bliscy.

„Tymczasem wszystko się zmienia, my się zmieniamy” – podkreśla Aleksandra Mościcka. „Pamiętam, że nie miałam komu powiedzieć, co czuję, że mam obawy, wątpliwości związane ze zmianą życia, bo wszyscy cieszyli się, że wróciłam” – wspomina.

Stworzyła grupę „Powroty”, gdzie spotykają się reemigranci. „Tu mogą liczyć na zrozumienie, ale też wymienić się kontaktami, czy uzyskać wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia na polskim rynku pracy” – wyjaśnia bohaterka audycji Kierunek: Polska.

O tym kto wraca, skąd i do czego w rozmowie z Małgorzatą Frydrych opowiada Aleksandra Mościcka, założycielka grupy „Powroty”, doradca kariery i reemigracji.