X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Audycja Kierunek: Polska o rodzimym rynku pracy dla powracających z emigracji

23.12.2019 10:00
O tym kto wraca, skąd i do czego w rozmowie z Małgorzatą Frydrych opowiada Aleksandra Mościcka, założycielka grupy „Powroty”, doradca kariery i reemigracji.
Audio
  • Audycja Kierunek: Polska o rodzimym rynku pracy dla powracających z emigracji
Aleksandra Mościcka podczas spotkania grupy Powroty
Aleksandra Mościcka podczas spotkania grupy "Powroty"archiwum Aleksandry Mościckiej

Po rodzinnym powrocie z Budapesztu do Warszawy przekonała się jak bardzo osobom wracającym z emigracji brakuje wsparcia: systemowego, „bo przecież wracają do siebie” i często też rodzinnego, bo czekają na nich bliscy.

„Tymczasem wszystko się zmienia, my się zmieniamy” – podkreśla Aleksandra Mościcka. „Pamiętam, że nie miałam komu powiedzieć, co czuję, że mam obawy, wątpliwości związane ze zmianą życia, bo wszyscy cieszyli się, że wróciłam” – wspomina.

Stworzyła grupę „Powroty”, gdzie spotykają się reemigranci. „Tu mogą liczyć na zrozumienie, ale też wymienić się kontaktami, czy uzyskać wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia na polskim rynku pracy” – wyjaśnia bohaterka audycji Kierunek: Polska.

O tym kto wraca, skąd i do czego w rozmowie z Małgorzatą Frydrych opowiada Aleksandra Mościcka, założycielka grupy „Powroty”, doradca kariery i reemigracji.