X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Portal PoloniaOnline.pl. Miejsce spotkań Polaków na emigracji

03.12.2020 19:30
Ma informować i integrować młodzież polonijną. Być wirtualnym miejscem spotkań Polaków żyjących poza granicami kraju i odpowiedzią na potrzeby rodaków na obczyźnie. „Zaczęło się od I Kongresu Młodzieży Polonijnej. W tym roku miał odbyć się kolejny. Pandemia uświadomiła nam, że nie zawsze będziemy mogli spotkać się osobiście. Życie lokalne toczy się jednak codziennym rytmem i nie chcemy tego przegapić” - wyjaśnia Łukasz Brodzik, redaktor naczelny portalu PoloniaOnline.pl.
Audio
  • Na rozmowę z Łukaszem Brodzikiem, redaktorem naczelnym portalu PoloniaOnline.pl zaprasza Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polonia Online

Szef portalu zaznacza, że działania podejmowane przez Polaków za granicą mają w dużej mierze charakter promocyjny. „Zależy nam na integracji środowiska polonijnego z całego świata. Chcemy pokazywać ciekawe inicjatywy i zaangażowanie Polaków mieszkających za granicą na różnych płaszczyznach. Główną przestrzenią do tego będzie portal PoloniaOnline.pl” - zaznacza.

Pomysł na platformę dla Polonii wychodzi jednak poza formę informacyjną. „Zapraszamy na spotkania w sieci, organizujemy konferencje i kongresy, ale też oferty dedykowane jak „Polonijna Akademia Dziennikarstwa” czy „Ambasador Kultury Polskiej”. Wierzymy, że dzieląc się polską kulturą, historią, językiem z sąsiadami na emigracji, ze społecznością lokalną, budujemy relacje, które pozwalają nas zrozumieć jako naród, docenić nasze wartości. A to powinno przekładać się w dalszej perspektywie na handel zagraniczny, turystykę, stosunki międzynarodowe, na wszystko”- przekonuje gość audycji „Kierunek: Polska”.

Na rozmowę z Łukaszem Brodzikiem, redaktorem naczelnym portalu PoloniaOnline.pl zaprasza Małgorzata Frydrych.