X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

IV Polonijne Forum Ekonomiczne. Ważna debata o Polakach za granicą

06.09.2019 17:10
Polonia to wielka szansa i wielki kapitał. Prowadzimy bardzo intensywną politykę polonijną od czterech lat, jesteśmy formacją polityczną, która postawiła na Polonię - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas Forum Polonijnego w Krynicy.
Audio
  • W magazynie m.in. o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce, IV Polonijnym Forum Ekonomicznym i Narodowym Czytaniu 2019
Panel inaugurujący IV Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy
Panel inaugurujący IV Polonijne Forum Ekonomiczne w KrynicyFoto: Michał Józefaciuk/Kancelaria Senatu

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o tym, że Polska jest blisko zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Tak mówił w czasie pobytu w Warszawie amerykański wiceprezydent. Mike Pence był gościem polskiego prezydenta Andrzeja Dudy. Polityk przyleciał do Warszawy w zastępstwie Donalda Trumpa, na obchody 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czasie spotkania rozmawiano też o współpracy wojskowej i energetycznej.

Wiceprezydent Mike Pence spotkał się w Warszawie także z premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy podpisali deklarację w sprawie bezpieczeństwa budowy sieci 5G.

W programie relacjonujemy także obrady IV Polonijnego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Polonia to wielka szansa i wielki kapitał. Prowadzimy bardzo intensywną politykę polonijną od czterech lat, jesteśmy formacją polityczną, która postawiła na Polonię - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas Forum Polonijnego.

Marszałek Karczewskie wskazał, że przez ostatnie cztery lata trwał partnerski dialog z Polonią. "Rozpoczęliśmy ten dialog od zapytania Polonii, wszystkich środowisk polonijnych, organizacji polonijnych, co jest dla nich najważniejsze. Oświata, nauka języka – wszyscy to powtarzali, mówili i tego się trzymamy, to będziemy robić, bo jest takie oczekiwanie, taka potrzeba i konieczność - nauka języka polskiego" – zadeklarował marszałek Senatu.

Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Anna Schmidt-Rodziewicz podczas panelu pt. "Dobrze być Polakiem – jak dbamy o polskie interesy i wartości na arenie międzynarodowej", wskazywała na liczne działania podejmowane na rzecz Polonii. Jak mówiła, polska polityka polonijna toczy się na wielu płaszczyznach "z wykorzystaniem szerokiego instrumentarium prawnego i finansowego". "Ale też staramy się budować takie przekonanie, że rzeczywiście Polska musi pamiętać o naszych rodakach poza granicami kraju, bo oni są ambasadorami polskości" – podkreśliła Anna Schmidt-Rodziewicz.

W rozmowie z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP, przypominamy ideę Narodowego Czytania.

W naszym magazynie także audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęcona Juliuszowi Bursche, biskupowi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, działaczowi niepodległościowemu, gorliwemu patriocie i męczennikowi II wojny światowej.

Małgorzata Frydrych zaprasza również do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu Kierunek: Polska, w którym prezentujemy osoby powracające z emigracji.

Na magazyn "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.