X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Irlandii najmniej zakażeń od końca września. Lockdown może zostać skrócony

04.11.2020 12:24
W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 322 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najniższą liczbą od końca września, oraz zarejestrowano pięć nowych zgonów z powodu Covid-19 - poinformowało ministerstwo zdrowia.
Przed wejściem do centrum testów na Sars-CoV-2 w Dublinie
Przed wejściem do centrum testów na Sars-CoV-2 w DubliniePAP/EPA/AIDAN CRAWLEY

Bilans zakażeń jest ponad dwukrotnie niższy niż w poniedziałek. Jest to także dziewiąty kolejny dzień, gdy liczba jest poniżej 1000, podczas gdy w połowie października sytuacja była odwrotna, tzn. miało miejsce dziewięć dni z rzędu, gdy ten poziom był przekraczany.

Rekordową statystyką była ta z 18 października, gdy poinformowano o 1283 nowych infekcjach.

Spowolnienie epidemii jest efektem zaostrzenia restrykcji. Na początku października irlandzki rząd podniósł poziom zagrożenia koronawirusem z drugiego na trzeci, a 22 października wszedł w życie piąty, najwyższy poziom. Oznacza on powrót - z niewielkimi modyfikacjami - do lockdownu, który wprowadzony został pod koniec marca w odpowiedzi na pierwszą fazę epidemii. Piąty poziom zagrożenia ma obowiązywać przez sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji.

W związku z malejącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem irlandzkie Ministerstwo Zdrowia zastanawia się, czy najwyższy poziom restrykcji powinien faktycznie obowiązywać tak długo, jak zakładano. Czy nie skrócić lockdownu.

Liczba potwierdzonych przypadków w porównaniu z poprzednim tygodniem spadła o 33 procent. NPHET ma plan na najbliższych sześć tygodni, aby obniżyć liczbę przypadków tak bardzo, jak to tylko możliwe. Celem jest by zakażenia nie przekraczały dziennie od 50 do 100 osób. W Polsce nadal waha się to na poziomie kilkunastu tysięcy. Bliżej do 20 tysięcy.

Raczej lockdown nie skończy się wcześniej niż 1 grudnia. Niemniej, jest to rozważane i jest to możliwe.

Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Polonia koronawirus