X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wznawia akcję #Polonia4Neighbours

22.10.2020 12:11
Polacy na całym świecie mają w sobie „gen solidarności” – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister zaapelował do wszystkich środowisk polonijnych na świecie o wznowienie aktywności społecznej w środowiskach lokalnych i w życiu publicznym kraju zamieszkania.
Audio
  • Działania solidarnościowe Polonii i wznowienie akcji „Polonia 4 Neighbours” [posłuchaj]
Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych
Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych Fot.: PRDZ

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do dotychczasowych działań solidarnościowych Polonii, zaapelował o wznowienie akcji #Polonia4Neighbours w związku z drugą falą koronawirusa i w ramach działań mających na celu zapobieganie skutkom pandemii. Zadeklarował, że nasi rodacy za granicą mogą liczyć na współdziałanie z polskimi Ambasadami i Konsulatami. Zainicjowana w kwietniu akcja i aktywność naszych rodaków organizujących i zapewniających pomoc oraz wsparcie w związku z pandemią koronawirusa osobom i środowiskom poza granicami Polski potwierdziła ogromny potencjał działań społecznych w lokalnych środowiskach. 

Wiceminister zaapelował do wszystkich środowisk polonijnych na świecie o wznowienie aktywności społecznej w środowiskach lokalnych i w życiu publicznym kraju zamieszkania, prosząc o podejmowanie społecznie celowych, uzasadnionych sytuacją epidemiczną przedsięwzięć solidarnościowych podejmowanych za granicą lokalnie i w szczytnym celu.

Idea #Polonia4Neighbours wynikła z woli wsparcia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych aktywności Polonii w przekonaniu, że nasi rodacy za granicą są najlepszymi ambasadorami Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, poprzez placówki, przekazało dotychczas ponad 90 tys. złotych na działania pomocowe, co pomogło zrealizować naszym rodakom poza granicami kraju 163 projekty. 

Działania solidarnościowe Polonii i jej aktywność w ramach akcji została zrealizowana w blisko 40 państwach na 4 kontynentach, m. in.: w Wenezueli, Tanzanii, Wielkiej Brytanii, Kazachstanie i Meksyku, jak również w Nowej Zelandii, Australii, na Ukrainie, w Hiszpanii, na Islandii, w USA czy w Kanadzie.

Źródło: MSZ/ks

Zobacz więcej na temat: MSZ Polonia koronawirus