X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

"Lato z Radiem" na skoczni w Malince. Skaczą tylko odważni

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 14:30
Już jutro skoczkowie narciarscy zainaugurują letnie zawody z cyklu Grand Prix w Wiśle. Natomiast dziś reporterka "Lata z Radiem" sprawdziła jak przebiegają przygotowania na skoczni w Malince i czy na samej górze jest faktycznie wysoko. Marzyliście kiedyś o podobnej karierze, co Adam Małysz i Kamil Stoch?
Audio
  • "Lato z Radiem" w Wiśle-Malince (Jedynka/ Lato z Radiem)
Skocznia w Wiśle-Malince
Skocznia w Wiśle-MalinceFoto: Grzegorz Momot / PAP

Do Wisły już zjeżdżają się skoczkowie, którzy w najbliższy piątek wystartują w Grand Prix Wisła 2019. Z pewnością polscy kibice będą trzymać kciuki za "naszych". Tymczasem reporterka "Lata z Radiem" Małgorzata Głogowska postanowiła sprawdzić wszystkie zakamarki skoczni w Wiśle-Malince.

Kiedyś w Wiśle zdarzało się, że podczas konkursu skoków, służby musiały zamykać pobliską drogę, która była… częścią obiektu. - Nowa skocznia im. Adama Małysza została wybudowana w tym samym miejscu, co skocznia, która powstała w latach 30. Z poprzednią skocznią mieliśmy rożne przygody. Skocznia była przygotowana, na drogę został nasypany śnieg, a tu przejechała odsnieżarka i nasypała żużel - mówi Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego.

- Nie jest to sport dla ludzi, którzy nie są odważni. Pierwsze kryterium, które jest brane pod uwagę przy naborze na skoczków narciarskich, to czy zawodnik nie jest bojaźliwy albo lękliwy. Jeśli jest, to w tym sporcie nic nie osiągnie - opowiada Sławek Rykowski z biura prasowego letniego Grand Prix w Wiśle.

Dane techniczne skoczni? Długość rozbiegu to 88,2 m, wysokość progu 3 m, a nachylenie zjazdu wynosi prawie 35 stopni.

- Na górze kontrolujemy jeden element, tzn. wysokość krocza. Dla wtajemniczonych jest to bardzo ważny element, jeśli chodzi o skoki, czy krocze jest wyżej czy niżej. Zawodnicy starają się wykorzystać ten element ku swojej przewadze. Jako organizatorzy zawodów musimy upewnić się, że zawodnicy nie łamią przepisów, a w związku z tym rywalizują fair - dodaje Agnieszka Baczkowska, kierownik zawodów.

Co czuje zawodnik, kiedy jest w powietrzu? - To takie fajne uczucie, aż brakuje słów. Czuć wtedy wolność - odpowiada Miłosz Krzempek, przedskoczek, a w przyszłości możliwe, że kolejny "polski orzeł".

Czym różnią się letnie zawody od zimowych? Dlaczego narty smaruje się przed każdym skokiem? Jak dba się o bezpieczeństwo skoczków?

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 9-12

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak