X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

"Lato z Radiem" za sterami samolotu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:00
Razem z reporterką "Lata z Radiem" odwiedziliśmy nowoczesny ośrodek szkoleniowy dla pilotów. Zapytaliśmy, co trzeba zrobić, aby zasiąść za sterami samolotu liniowego, który manewr lotniczy jest najtrudniejszy oraz jakie testy przechodzą piloci. Małgorzata Głogowska sprawdziła także swoje siły w symulatorze lotów!
Audio
  • "Lato z Radiem" w ośrodku szkolenia dla pilotów cz. 1
  • "Lato z Radiem" w ośrodku szkolenia dla pilotów cz. 2
  • "Lato z Radiem" w ośrodku szkolenia dla pilotów cz. 3
  • "Lato z Radiem" w ośrodku szkolenia dla pilotów cz. 4
Radiowa Jedynka w kabinie pilota
Radiowa Jedynka w kabinie pilota Foto: M. Głogowska/Polskie Radio

Kapitan Krzysztof Jakubowski zdradził w rozmowie z Małgorzatą Głogowską, ile godzin trzeba spędzić w powietrzu, żeby móc pracować w liniach lotniczych. - Jest to ok. 200 godzin. Są to minimalne wymogi przewoźników. Będzie się to składało na licencję turystyczną, która trwa ok 50 godzin, następne 100 godzin. Jest to doświadczenie, które budujemy sami. Następnie są kolejne szkolenia na samolocie dwusilnikowym - dodał. 

Szkolenia, które odbywają kandydaci na pilotów są ciężkie i wymagające. - Najtrudniejsza była część teoretyczna,egzaminy w języku angielskim, 14 przedmiotów i ok. 14 tysięcy pytań. To jest jedyna część, która nas dość mocno selekcjonuje. Nauka zajmuje pół roku, jest to dość wymagające, ale jest do osiągnięcia przez każdego. Potrzeba dużo wytrwałości i ciężkiej pracy - zaznaczył Krzysztof Jakubowski. 

Czy pilotowanie samolotem może stać się rutyną? - Zawsze są emocje. Trzeba powiedzieć, że jeżeli wykonujemy 150. rejs do danego miasta, ten rejs zawsze się czymś różni, zmieniają się warunki pogodowe czy inne kwestie logistyczne - powiedział oficer Linii Lotniczych LOT Łukasz Aniołowski. 

Ile jest rodzajów licencji? Jakie cechy powinien posiadać dobry pilot? Ile czasu potrzeba, żeby samolot mógł wystartować? Czy pilot ma swoje ulubione trasy? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem" 

Prowadzi:  Grzegorz Frątczak

Reporter: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 9-12

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak