JAZZ.PL

Kwartet Wojciecha Pulcyna, czyli uczta dla miłośników jazzowego kontrabasu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 19:13
Prawdziwa uczta dla wszystkich fanów jazzu, a szczególnie dla miłośników jazzowego kontrabasu. Zapraszamy do wysłuchania koncertu zespołu Wojciecha Pulcyna. To dźwiękowa podróż inspirowana twórczością jednego z najwybitniejszych basistów w historii gatunku.
Koncert kwartetu jazzowego Wojciecha Pulcyna
Koncert kwartetu jazzowego Wojciecha PulcynaFoto: PR2/Wojciech Kusiński

kwartet jazzowy wojciech pulcyn 1200.jpg
Koncert kwartetu Wojciecha Pulcyna. Zobacz zdjęcia

Zespół Wojciecha Pulcyna zaprezentował program z płyty "Tribute to Charlie Haden". Lider kwartetu przywołał kompozycje swojego mistrza, wnosząc do nich własną wrażliwość i nowe aranżacje. Towarzyszą mu: Mateusz Śliwa (saksofon tenorowy), Kuba Stankiewicz (fortepian) oraz Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Zobacz wideo:

Charlie Haden grał melodie, które są najbliższe mojemu sercu. Nie ma sensu go naśladować, ja rozwijam własną ścieżkę, ale inspiracje jego twórczością pozostały. Repertuar naszego koncertu będzie odzwierciedlał muzyczną drogę Hadena  od free jazzu i jego współpracy z Ornettem Colemanem przez grę w zespołach Liberation Music Orchestra czy Quartet West po ostatnie nagrania dokonane z rodziną, zahaczające o muzykę country - mówił Wojciech Pulcyn.

"Oh, Shenandoah" / Wojciech Pulcyn

W najbliższych tygodniach Piotr MetzRoch Siciński Andrzej Zieliński będą kontynuować cykl jazzowych koncertów w murach Polskiego Radia. Zaprezentują wybrane rejestracje z sali kameralnej NOSPR, m.in. koncerty tria Marcina Maseckiego czy zespołów Kuba Banaszek Quartet i Kuba Więcek Trio.

logo.jpg
Zobacz inne koncerty z cyklu Jazz.Pl

Jazz.PL to nie tylko spotkanie na falach Programu 2 Polskiego Radia. To także transmisja koncertu w formie wideo na profilu Dwójki w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Transmisja odbyła się w piątek (12.02) od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego RadiaDo wspólnego spędzenia jazzowej godziny zapraszał Roch Siciński.

Zobacz więcej na temat: Jazz koncert Roch Siciński