JAZZ.PL

Andrzej Jagodziński Trio i goście - potrójny jubileusz w Dwójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 19:55
W cyklu "Jazz.PL" tym razem miał miejsce wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego. Było to potrójne świętowanie: 80. urodzin Czesława Bartkowskiego, 70. urodzin Andrzeja Jagodzińskiego oraz trzydziestu lat działalności jego tria. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego niezwykłego koncertu!

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

Pierwszy polski perkusista, który nagrał solową płytę. Rozchwytywany przez wszystkich najważniejszych - od Komedy przez Namysłowskiego po Ewę Bem. Twórca nowoczesnej polskiej jazzowej perkusji i autorytet dla całych pokoleń muzyków - 80 lat w tym roku skończy Czesław "Mały" Bartkowski.

Już sam ten fakt zasługuje na stworzenie specjalnego koncertu w cyklu "Jazz.PL". My jednak potroiliśmy stawkę.

70 lat skończy w tym roku legendarny pianista, jeden z twórców nurtu chopinowskiego w polskim jazzie, mistrz łączenia muzyki poważnej i jazzu - Andrzej Jagodziński.

A jakby tego było mało, to w tym roku mija jeszcze 30 lat od stworzenia tria Andrzeja Jagodzińskiego. Zespołu, który od trzech dekad gra w niezmienionym składzie - Andrzej Jagodziński, Czesław "Mały" Bartkowski i Adam Cegielski.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

W studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpiło rzecz jasna trio jubilatów, ale także ich przyjaciele. A przyjaciół mają nie byle jakich.

Na radiową estradę wyszli goście specjalni: Ewa Bem, Agnieszka Wilczyńska, Henryk MiśkiewiczRobert Majewski i kwartet smyczkowy Marka Wrońskiego.

Koncert poprowadził Andrzej Zieliński.

***

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (27.01) w godz. 18.00-19.00.

mo