JAZZ.PL

Trio Obara Sclavis Wania i obrazki z pandemii [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 19:00
- Będę miał przyjemność zaprezentować swoje nowe trio z wybitnym francuskim klarnecistą basowym Louisem Sclavisem i Dominikiem Wanią na fortepianie - tak ceniony saksofonista Maciej Obara zapowiadał koncert z cyklu "Jazz.PL".

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Dwójki]

Z Dominikiem Wanią Maciej Obara współpracuje od czternastu lat. Poznali się w zespole legendarnego polskiego trębacza Tomasza Stańki. Następnie Wania przyjął zaproszenie do kwartetu Obary. Louis Sclavis to zdecydowanie najbardziej utytułowany muzyk z tria, który współtworzy profil muzyczny słynnej wytwórni ECM od trzydziestu lat. Francuz jest ikoną jazzowego klarnetu basowego i jednym z najważniejszych reprezentantów europejskiego jazzu. Wśród artystów, z którymi współpracował, znajdują się zarówno czołowi przedstawiciele francuskiego środowiska (m.in. Henri Texier, Dominique Pifarély i Vincent Courtois), jak i kluczowi artyści światowej sceny free jazzowej (Evan Parker, Cecil Taylor czy Peter Brötzmann).

- Zaprezentujemy obrazki z pandemii. Wtedy to właśnie powstała muzyka w regionie Karkonoszy, miejsca z którego pochodzę. Jest to inspiracja małych miniatur, kompozycji, które mają może w jakiś sposób oddać facynację oraz miejsce, z którego pochodzę oraz piękno tych malowniczych, małych gór na południu Polski - tłumaczył przed koncertem Maciej Obara.

Z kolei Louis Sclavis tuż przed koncertem na antenie Dwójki opowiadał o współpracy z Maciejem Obarą, a także o swoim podejściu do muzycznej improwizacji.

Skład zespołu:

Maciej Obara – saksofon
Louis Sclavis – klarnet
Dominik Wania – fortepian

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Koncert w Studiu S3 Polskiego Radia poprowadził Andrzej Zieliński.

***

Na audycję "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (11.03) o godz. 18.00.