Euro 2020

Euro 2020: angielscy fani chcieli przeszkodzić Schmeichelowi. Ktoś świecił mu w oczy laserem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 10:31
Anglia pokonała w Londynie Danię 2:1 po dogrywce w środowym półfinale piłkarskich mistrzostw Europy. W dogrywce duński bramkarz Kasper Schmeichel musiał bronić rzut karny wykonywany przez Harry'ego Kane'a. Okazało się, że ktoś z angielskich fanów próbował mu przeszkodzić, świecąc w oczy laserem.
Kasper Schmeichel
Kasper Schmeichel Foto: PAP/EPA/Andy Rain / POOL
  • Schmeichel bronił jak w transie, jednak nie zdołał wprowadzić Danii do finału
  • Duński golkiper obronił strzał Harry'ego Kane'a z rzutu karnego, ale dobitka Anglika była skuteczna
Euro 2020: Raheem Sterling nie widzi kontrowersji. "Ewidentny karny"

Po 90 minutach meczu na tablicy wyników widniał remis 1:1 i sędzia Danny Makkelie zarządził dogrywkę. W 104. minucie holenderski arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego za rzekomy faul Joachima Maehle na Raheemie Sterlingu.

Laser miał przeszkodzić

Do piłki podszedł Harry Kane, jednak uderzenie kapitana Anglików obronił Kasper Schmeichel. Duński bramkarz skapitulował dopiero po dobitce Kane'a.

Schmeichel przed strzałem Anglika był dodatkowo dekoncentrowany przez fanów gospodarzy. Ktoś świecił w jego oczy laserem, co pokazały telewizyjne kamery.

Incydent nie pozostał bez komentarza. Nawet brytyjscy dziennikarze ostro skrytykowali takie zachowanie swoich fanów.

- To absurdalna sytuacja. Nie wiem, kto miał laser, ale to po prostu głupie. Kasper Schmeichel na to nie zasłużył - mówił w studiu pomeczowym prezenter ITV Mark Chapman.

SERWIS SPECJALNY - EURO 2020

Nie dał rady obronić wszystkiego

34-letni golkiper Leicester City był jednym z najlepszych piłkarzy swojej drużyny na turnieju. W meczu z Anglią obronił osiem strzałów rywali. Dwukrotnie jednak wyciągał piłkę z siatki, co przesądziło o awansie "Synów Albionu".

W niedzielnym finale Anglia zagra na londyńskim Wembley w Włochami. Początek meczu zaplanowano na 21.

Euro 2020: Dania oszukana w meczu z Anglią? "To boli najbardziej"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 09:22
Anglicy po raz pierwszy w historii awansowali do finału mistrzostw Europy. W środowy wieczór piłkarze Garetha Southgate'a pokonali Danię 2:1, jednak cieniem na to zwycięstwo rzuca się kontrowersyjny rzut karny, który wywołał burzę w piłkarskim świecie.

Euro 2020: angielskie media w euforii po awansie kadry do finału. "Radość i ulga"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 09:48
Media na Wyspach prześcigają się w komplementach pod adresem reprezentacji Anglii, która w czwartek po dogrywce pokonała Danię 2:1 i awansowała do finału Euro 2020. Dziennikarze podkreślają, że ekipa "Synów Albionu" czekała na podobny sukces 55 długich lat.