Euro 2020

Euro 2020: Michael Oliver poprowadzi mecz Szwecja - Polska

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 11:26
Angielski sędzia Michael Oliver będzie sędzią środowego spotkania Szwecja - Polska. Ten mecz zadecyduje o tym, czy biało-czerwoni zdołają awansować do 1/8 finału turnieju.
Michael Oliver w meczu Węgry - Francja
Michael Oliver w meczu Węgry - FrancjaFoto: PAP/EPA/Darko Bandic / POOL

Sytuacja biało-czerwonych jest jasna - Polacy muszą pokonać Szwedów, by wywalczyć przepustkę do dalszej fazy turnieju.

Polska 1200.jpg
Euro 2020: wyniki w innych grupach nie pomagają Polakom. By awansować, trzeba będzie ograć Szwecję

Niedzielna wygrana nad Turcją (3:1) dała reprezentacji Szwajcarii trzecie miejsce na koniec rozgrywek grupy A, co oznacza, że remis ze Skandynawami nie wystarczy do wyjścia z trzeciego miejsca. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup oraz cztery z najlepszym bilansem spośród tych, które zajęły trzecie miejsce.

Tabela grupy E przed ostatnią kolejką spotkań Tabela grupy E przed ostatnią kolejką spotkań

Wiemy już, że sędzią spotkania będzie Michael Oliver, znany z prowadzenia meczów w Premier League. Dotychczas Anglik prowadził jedno spotkanie na mistrzostwach - było to sobotnie starcie Węgrów z Francuzami, które zakończyło się sensacyjnym remisem 1:1.

Oliver tylko raz prowadził mecz reprezentacji Polski - miało to miejsce w 2018 roku, kiedy przegraliśmy mecz towarzyski z Nigerią 0:1.

Sędziami asystentami będą Stuart Burt i Simon Bennett, technicznym - Anthony Taylor, a na sędziego VAR został wyznaczony również ich rodak Christopher Kavanagh.

Środowe spotkanie odbędzie się w Sankt Petersburgu.

Czytaj także:

Czytaj także

Euro 2020: Kamil Glik znów zainspirował kolegów. To prawdziwy lider

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:42
Kamil Glik był jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski w spotkaniu z Hiszpanią, które przedłużyło nasze nadzieje na wyjście z grupy na Euro 2020. Środkowy obrońca potwierdził, że jest ostoją defensywy biało-czerwonych.
rozwiń zwiń