Euro 2020

Euro 2020: co dalej z Paulo Sousą? Zbigniew Boniek zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:16
W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2020. Pojawiła się również kwestia dotycząca przyszłości selekcjonera Paulo Sousy. - Nie było błędem zatrudnienie Paulo Sousy. Trener dostał jednak mało czasu - skomentowal szef polskiej federacji. 
Paulo Sousa
Paulo SousaFoto: PAP/Adam Warżawa
  • Euro potrwa do 11 lipca. Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broni reprezentacja Portugalii
  • Znamy już wszystkich uczestników 1/8 finału
  • Polacy odpadli z Euro 2020 po porażkach ze Słowacją i Szwecją oraz remisie z Hiszpanią
baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Paulo Sousa ma kontrakt z PZPN. Jest bardzo dobrym trenerem [...] Potrzebna nam jest stabilność, trzeba pójść w tę stronę [...] Uważam, że Sousa jest szkoleniowcem, który ma bardzo duże doświadczenie - przyznał prezes PZPN. - Skoro trener Jerzy Brzęczek przestał być trenerem, to znaczy, że były jakieś powody [...] Na dzień dzisiejszy trener Paulo Sousa zostaje na swoim stanowisku - dodał. 

Posłuchaj
00:45 Boniek Sousa.mp3 Mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek (IAR) 

Zbigniew Boniek podkreślił, że decyzja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka była słuszna. - Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników. Takiego zgrupowania pod względem pracy nie pamiętam. To była zupełnie inna drużyna. Wymiana trenera i zatrudnienie Sousy nie było błędem - powiedział. 


Polacy
 odpadli z Euro 2020 po przegranej ze Słowacją (1:2), remisie z Hiszpanią (1:1) i porażce ze Szwecją (2:3)Dla biało-czerwonych był to czwarty występ w tej imprezie. Dotychczas trzykrotnie odpadali po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią. 

Posłuchaj
00:49 Kwiatkowski PZPN.mp3 Zdaniem dyrektora naszej kadry Jakuba Kwiatkowskiego, piłkarze dalej chcą pracować z portugalskim selekcjonerem Paulo Sousą (IAR) 

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie. 

PAP Boniek 1200.jpg
"Sportowo zawiedliśmy". Zbigniew Boniek podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2020

Czytaj także:

red

Czytaj także

Euro 2020: co z przyszłością Paulo Sousy? Zbigniew Boniek złożył jasną deklarację

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 11:30
Zbigniew Boniek zapewnia, że nawet jeśli polscy piłkarze nie wyjdą na mistrzostwach Europy z grupy, pozycja Paulo Sousy nie będzie zagrożona. „Uważam, że mamy bardzo mądrego, dobrego i fajnego trenera. Podkreślają to wszyscy, którzy z nim pracują” – powiedział prezes PZPN.
rozwiń zwiń