Euro 2020

Euro 2020: Christian Eriksen obejrzy finał z trybun? UEFA zaprosiła Duńczyka do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 19:16
UEFA zaprosiła piłkarza Christiana Eriksena na finałowy mecz mistrzostw Europy na Wembley. 29-letni Duńczyk miał zawał serca w trakcie swojego pierwszego spotkania Euro i był reanimowany na murawie. Spędził kilka dni w szpitalu. Na razie nie wiadomo, czy 11 lipca przyleci do Londynu.
Christian Eriksen
Christian Eriksen Foto: Forum/Reuters/HANNAH MCKAY
  • Europejska centrala zaprosiła także małżonkę piłkarza oraz sześciu medyków, którzy uratowali mu życie 
  • Pod nieobecność swojej gwiazdy, Duńczycy dotarli aż do półfinału turnieju 
  • Finał odbędzie się na słynnym stadionie Wembley 
Euro 2020 serwis specjalny 1200.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Medycy docenieni 

Zaproszenie wysłane przez szefa UEFA Aleksandra Ceferina jest również dla żony Eriksena oraz sześciu medyków, którzy byli zaangażowani w ratowanie jego życia.

- Zgadza się. Dostaliśmy zaproszenie na finał. Jestem podekscytowany jak dziecko przed rozpakowaniem prezentów w wigilię - przyznał Peder Ersgaard, jeden z medyków.

O krok od tragedii 

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 12 czerwca w trakcie spotkania z Finlandią. W pierwszej połowie Eriksen, nieatakowany przez nikogo, upadł na murawę i stracił przytomność.

Dzięki szybkiej akcji służb medycznych i reanimacji jeszcze na boisku udało się duńskiego piłkarza uratować. Na razie nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić do wyczynowego uprawiania sportu.

Koledzy grają jak z nut 

Dania, bez swojego lidera, dotarła aż do półfinału, w którym w środę zmierzy się z Anglią. Finał zaplanowany jest na 11 lipca na Wembley.

Czytaj także:

/empe 

Czytaj także

Euro 2020: Leonardo Spinazzola przeszedł operację. Objawienie turnieju czeka długa rehabilitacja

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 07:32
Piłkarz reprezentacji Włoch Leonardo Spinazzola, który w piątkowym ćwierćfinale mistrzostw Europy przeciwko Belgii doznał kontuzji ścięgna Achillesa, przeszedł w poniedziałek operację. Na boisko powróci nie wcześniej niż za pół roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: Włochy - Hiszpania. Potęgi znów stają na swojej drodze. Kto zwycięży tym razem?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 09:23
Spotkanie Włochy - Hiszpania, które odbędzie się we wtorkowy wieczór, wyłoni pierwszego finalistę Euro 2020. Choć bilans meczów obu zespołów przemawia na korzyść ekipy "La Furia Roja", to faworytem wydają się bardzo dobrze dysponowani piłkarze Roberto Manciniego.
rozwiń zwiń