Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Radosław Kawęcki szósty w finale na 200 m st. grzbietowym, Bernat odpadła w półfinale

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 04:45
Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w finale 200 m st. grzbietowym w igrzyskach w Tokio. Zwyciężył rosyjski pływak Jewgienij Ryłow, bijąc wynikiem 1.53,27 rekord olimpijski. W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie na półfinale zakończyła rywalizację Laura Bernat.
Radosław Kawęcki
Radosław KawęckiFoto: PAP/EPA/Robert Perry

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Ryłow zdecydowanie wyprzedził rywali. Srebrny medal wywalczył Amerykanin Ryan Murphy - 1.54,15, a brązowy Brytyjczyk Luke Greenbank - 1.54,72.

Kawęcki, dwukrotny wicemistrz świata, miał czas 1.56,39. To do tej pory najlepsze osiągnięcie reprezentanta Polski na olimpijskiej pływalni w Tokio.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

W eliminacjach tej konkurencji odpadł Jakub Skierka.

Był to drugi olimpijski finał 29-letniego Kawęckiego w karierze. W 2012 roku w Londynie uplasował się tuż za podium, a cztery lata później w Rio de Janeiro zajął 17. miejsce
.

Z kolei niespełna 16-letnia pływaczka Laura Bernat odpadła w półfinale 200 m st. grzbietowym. Uzyskała 14. wynik z czasem 2.12,86, o dwie i pół sekundy gorszym niż w eliminacjach.

Najlepszy rezultat w półfinale miała Australijka Emily Seebohm - 2.07,09.

Finał odbędzie się w sobotę.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/fc

Partnerzy

Partner

Iga Świątek i Łukasz Kubot nie zdobędą medalu w tenisowym turnieju miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polska para przegrała z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale.