Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: 4. miejsce kajakarki Marty Walczykiewicz. Do medalu zabrakło niecałe 0,3 sekundy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 05:01
Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.
Marta Walczykiewicz
Marta WalczykiewiczFoto: PAP/Leszek Szymański

Marta Walczykiewicz to wicemistrzyni olimpijska w tej konkurencji sprzed pięciu lat. Polce do podium zabrakło 0,269 sekundy. Carrington zdobyła trzeci złoty medal na igrzyskach w tej konkurencji.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJANY

W finale popłynęło wyjątkowo dziewięć zawodniczek (na igrzyskach kajakarze startują na ośmiu torach), bowiem w jednym z półfinałów hiszpanka Teresa Portela i szwedka Linnea Stensils finiszowały na czwartej pozycji z takim samym czasem i obie zakwalifikowały się do finału.

Czytaj również:

Wcześniej Marta Walczykiewicz awansowała do finału konkurencji K1 200 m, zajmując trzecie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. Wówczas wygrała Nowozelandka Lisa Carrington przed Dunką Emma Aastrand Jorgensen.

Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki, ostatnie premiowane miejsce zajęła Hiszpanka Teresa Portela.

Półfinał z udziałem Walczykiewicz miał wyjątkowo silna obsadę. Kajakarka KTW Kalisz straciła do swojej odwiecznej rywalki Carrington 0,436 sekundy.

W K1 200 m startowała także Helena Wiśniewska, która odpadła w ćwierćfinale.

Rywalizacja w kajakarskich jedynkach kobiet i mężczyzn na 200 m po raz ostatni rozgrywana jest na igrzyskach. Za trzy lata w Paryżu zabraknie tej konkurencji. W programie olimpijskim. Zostały tylko wyścigi kanadyjkarek na 200 m.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

jmo

Partnerzy

Partner

Kajakarz górski Krzysztof Majerczak nie awansował do olimpijskiego finału slalomu K1, zajmując w półfinale 15. miejsce w stawce 20 zawodników. Otrzymał dwie sekundy kary za dotknięcie tyczki, a do wejścia do finałowej dziesiątki zabrakło mu 2,54 s.

Kajakarka Marta Walczykiewicz awansowała do półfinału rywalizacji w konkurencji K-1 na 200 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Była druga w swoim wyścigu eliminacyjnym, co zapewniło jej bezpośredni awans do półfinału. W półfinałach popłyną też Karolina Naja i Anna Puławska (K-2 500 m), które wygrały wyścig eliminacyjny, oraz najlepsi w ćwierćfinale kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak (C-2 100 m).