Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Dawid Tomala mistrzem olimpijskim: zlekceważyli mnie, ja to wykorzystałem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 08:07
Dawid Tomala w swoim drugim w karierze ukończonym starcie w chodzie na 50 km wywalczył w Sapporo złoty medal igrzysk w Tokio. - W pewnym momencie zaczęło mi się nudzić i zaatakowałem. Nikt nie wierzył, że ja to utrzymam, zawodnicy mnie zlekceważyli, a ja to wykorzystałem  - powiedział sensacyjny złoty medalista w rozmowie z Polskim Radiem.
Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie na 50 km
Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie na 50 kmFoto: EPA/KIMIMASA MAYAMA
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  
serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 


32-letni lekkoatleta od początku szedł w piątek w czołowej grupie. Prowadził ją przez wiele kilometrów, a w okolicach 30. kilometra postanowił zaatakować. Potem systematycznie powiększał przewagę. 

- W pewnym momencie zaczęło mi się nudzić. Myślałem, że ktoś zaatakuje, przyspieszy, w stawce było wielu utytułowanych zawodników, ale nic takiego się nie stało (...) ja szedłem swoje, miałem "klapki na oczach" i w pewnym momencie się odwróciłem i zauważyłem, za za mną nikogo nie ma - powiedział tuż po starcie w rozmowie z Rafałem Bałą, dziennikarzem radiowej Jedynki Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie na 50 km. 

- Nikt nie wierzył, że ja to utrzymam, zawodnicy mnie zlekceważyli, a ja to wykorzystałem  - dodał złoty medalista.

Pod koniec osłabł, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu życiowego sukcesu i sprawieniu jednej z największych niespodzianek tegorocznych igrzysk.

- Końcówkę szedłem siłą woli, w pewnym momencie zakręciło mi się w głowie, myślałem, że upadnę, bardzo cierpiałem - dodał i podkreślił, że na sukces pracował całe życie.

Tomala w piątek uzyskał czas 3.50,08, wyprzedzając Niemca Jonathana Hilberta i Kanadyjczyka Evana Dunfee.


Posłuchaj
03:00 Po zakończeniu rywalizacji z Dawidem Tomalą rozmawiał Rafał Bała.mp3 Po zakończeniu rywalizacji z Dawidem Tomalą rozmawiał Rafał Bała (PR1)

 

W kolejnych igrzyskach zabraknie zmagań chodziarzy na tym dystansie. W Paryżu zastąpione mają zostać rywalizacją mieszaną.

Występy chodziarzy i maratończyków zostały przeniesione do Sapporo ze względu na ogromny upał, jaki panuje w Tokio.

Czytaj także:

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia. 


Jesteśmy jedną drużyną


Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: 4. miejsce kajakarki Marty Walczykiewicz. Do medalu zabrakło niecałe 0,3 sekundy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 05:01
Kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Do podium Polce zabrakło niespełna 0,3 sekundy. Złoto zdobyła Nowozelandka Lisa Carrington, srebro dla Hiszpanki Teresy Porteli, brąz dla Dunki Emmy Aastrand Jorgensen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrem igrzysk. "Wierzyłyśmy w moc, którą mamy"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 08:28
Polki Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebrny medal w konkurencji K2 500 m w kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. Po swoim wielkim sukcesie nasze reprezentantki nie ukrywały ogromnej radości ze świetnego wyniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tokio 2020: trener Tomasz Kryk ojcem sukcesu kajakarek. "Zbudował wielki team"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:31
Trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie Beata Rosolska powiedziała PAP, że jej serce się raduje ze srebrnego medalu koleżanek kajakarek zdobytego w Tokio. - Trener kadry Tomasz Kryk zbudował wielki team. Czapki z głów, ale to jeszcze nie koniec - powiedziała.
rozwiń zwiń