Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: błysk polskich lekkoatletów. To najlepsze igrzyska w historii

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 09:47
Siedem medali olimpijskich, w tym cztery złote, zdobyli na razie w Tokio polscy lekkoatleci. To już teraz - na dwa dni przed zakończeniem igrzysk - najlepszy bilans w historii. W tej dyscyplinie lepsi są tylko Amerykanie, którzy mają w sumie 20 krążków, w tym pięć złotych.
Wojciech Nowicki
Wojciech NowickiFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Pod względem "jakości" medali polscy lekkoatleci jeszcze nigdy tak dobrze w igrzyskach nie startowali. W Tokio cztery razy stanęli na najwyższym stopniu podium, a trzy na najniższym. Dotąd jedyny raz cztery złota przywieźli z 2000 roku z Sydney, ale wówczas były to jedyne medale.

W lekkoatletycznej tabeli medalowej zajmują drugie miejsce. Wyprzedzają ich Amerykanie (5-11-4). Reprezentacja USA jest jedyną, która zdobyła więcej niż siedem krążków. Podobnie jak Polska siedem medali zdobyła Jamajka, ale karaibski kraj ma na koncie "tylko" trzy złota i zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu.

Czytaj także: 

Polacy nie powiedzieli jednak w Tokio jeszcze ostatniego słowa. Realne szanse na medal mają jeszcze liderka światowej listy wyników w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk i kobieca sztafeta 4x400 m. Jest też jeszcze parę konkurencji, w których kibice mogą liczyć na niespodzianki, bo przecież na złoto chodziarza Dawida Tomali niewiele osób liczyło.


Posłuchaj
00:58 tomala.mp3 Tak końcówkę występu Tomali relacjonował w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Bała (IAR)

 

Poza nim na najwyższym stopniu podium stanęli Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem i sztafeta mieszana 4x400 m. Brąz zawisnął na szyi młociarzy Pawła Fajdka i Malwiny Kopron oraz Patryka Dobka po biegu na 800 m.

Przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa igrzyska w Tokio potrwają do niedzieli.

Partnerzy

Partner

Czytaj także

Tokio 2020: Tomala polską sensacją igrzysk. Korzeniowski ma następcę? "Chyba jeszcze śnię"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 09:00
Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. - Nie było nikogo, kto by przewidział ten triumf. Chyba jeszcze śnię - powiedział czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski.
rozwiń zwiń