Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: gol w dogrywce dał złoto brazylijskim piłkarzom. "Canarinhos" obronili tytuł

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 17:47
Piłkarze Brazylii po raz drugi z rzędu zdobyli złoty medal olimpijski. W rozegranym w Jokohamie sobotnim finale tokijskich igrzysk pokonali po dogrywce Hiszpanię 2:1. Zwycięską bramkę w 108. minucie strzelił Malcom.
Radość brazylijskich piłkarzy
Radość brazylijskich piłkarzyFoto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Brazylia blisko objęcia prowadzenia była w 39. minucie, ale rzut karny zmarnował wówczas Richarlison. Tuż przed przerwą gola dla "Canarinhos" zdobył Matheus Cunha.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Hiszpanie mieli problem ze stworzeniem dogodnej okazji. Udało im się jednak wyrównać w 61. minucie za sprawą Mikela Oyarzabala.

W końcówce regulaminowego czasu gry zespół z Półwyspu Iberyjskiego mógł rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Piłka dwukrotnie trafiła jednak w poprzeczkę brazylijskiej bramki i potrzebna była dogrywka. W niej drugie z rzędu złoto dał Brazylijczykom Malcom.

"Canarinhos" na podium igrzysk stają nieprzerwanie od 2008 roku. W Pekinie zajęli trzecie miejsce, w Londynie drugie, a w Rio de Janeiro i Tokio byli najlepsi.

W piątek w meczu o trzecie miejsce Meksyk wygrał z Japonią 3:1. Meksykanie na olimpijskim podium znaleźli się po raz drugi. W 2012 roku w Londynie cieszyli się ze złotego medalu.

Wyniki turnieju mężczyzn w piłce nożnej:

o brązowy medal
Meksyk - Japonia 3:1 (2:0)
finał
Brazylia - Hiszpania 2:1 po dogr. (1:1, 1:0)