Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Dawid Tomala odebrał złoty medal. "Odwaliłem kawał dobrej roboty"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 12:48
Dawid Tomala odebrał w sobotę na stadionie olimpijskim złoty medal igrzysk w Tokio w chodzie na 50 km. Po raz czwarty w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Medaliści przylecieli na dekorację z Sapporo.
Dawid Tomala
Dawid TomalaFoto: PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Tomala w piątek wygrał sensacyjnie chód na dystansie 50 km. Rywalizacja odbywała się w Sapporo, gdzie miał panować łagodniejszy klimat niż w Tokio. Mimo wszystko zawodnicy musieli się zmagać z dużym upałem.

Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz Kanadyjczyk Evan Dunfee. Polscy lekkoatleci zdobyli na igrzyskach w Tokio już cztery złote medale.

- Całe życie poświęciłem na to, żeby usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w trakcie igrzysk. Odwaliłem kawał dobrej roboty. Miałem już dziesiątki wywiadów. One chyba trwały dłużej niż sam chód - powiedział tuż po dekoracji Tomala w stacji TVP.

Czytaj także: 

Wszystkie cztery złota w tegorocznych igrzyskach są dziełem lekkoatletów. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4x400 m oraz Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Przedstawiciele "królowej sportu" dołożyli też jedno srebro Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem i trzy brązowe medale: Anita Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów.


Posłuchaj
02:10 gurjew.mp3 Ceremonię medalową oglądał na stadionie olimpijskim Cezary Gurjew (IAR)

 

Cztery medale zostały "wyłowione z wody" przez kobiety: srebrne wywalczyły wioślarki w czwórce podwójnej i kajakarki w K2 na 500 m, a brąz w żeglarstwie załoga klasy 470 i kajakarki K4 500 m. W zapasach brąz zdobył Tadeusz Michalik.


Partnerzy

Partner

Czytaj także

Kryscina Cimanouska będzie reprezentować Polskę? "Nie wykluczam tego"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 11:36
- Jestem wdzięczna władzom w Polsce, które zbudziły się w środku nocy i bardzo szybko podejmowały decyzje. Nie wykluczam, że pobiegnę pod polską flagą - mówi białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska.
rozwiń zwiń