Polskie Radio
Section05
Kryscina Cimanouska

Echa usunięcia Cimaouskiej z igrzysk w Tokio. Sprinterka chciała ukarania winnych

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska powiedziała Reutersowi, że walczyła o to, by Stany Zjednoczone ukarały odpowiedzialnych za uniemożliwienie jej startu na ubiegłorocznych letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Biegaczka wyraziła nadzieję, że międzynarodowe organizacje sportowe przyłączą się do ukarania osób i instytucji, przez które została przedwcześnie usunięta z igrzysk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś igrzyska olimpijskie SPORT Lekkoatletyka Tokio 2020 Kryscina Cimanouska Europa

Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen. Obajtek: liczymy na to, że za chwilę wróci do rywalizacji

Białoruska biegaczka, startująca w igrzyskach olimpijskich w Tokio, otrzymała wizę humanitarną i przyleciała do Polski. Po zapowiedziach, że uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, została również objęta stypendium sportowym i wsparciem indywidualnym ze strony mecenasów polskiego sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen Kryscina Cimanouska Lekkoatletyka SPORT

Cimanouska pod skrzydłami PZLA. Otrzyma stypendium i wsparcie mecenasów

Kryscina Cimanouska, białoruska lekkoatletka, która wprost z olimpiady w Tokio przyleciała do Warszawy chroniąc się tutaj przed reżimem Aleksandra Łukaszenki, uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będzie również objęta stypendium sportowym i wsparciem indywidualnym ze strony mecenasów polskiego sportu.
Zobacz więcej na temat:  Kryscina Cimanouska Białoruś Lekkoatletyka bieganie Piotr Gliński POLSKA polityka

"Zapowiedź rekonfiguracji w obozie władzy". Marek Budzisz o sytuacji na Białorusi

- Łukaszenka podkreślał, że chce zostać na Białorusi i wielokrotnie deklarował, że "nie opuści swoich ludzi", przez co trzeba rozumieć reprezentantów resortów siłowych m.in., tych, którzy bili i znęcali się nad protestującymi - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media Białoruś Kryscina Cimanouska Antoni Trzmiel

Łatuszka: Łukaszenka podchodzi do sportu jak do swojej zabawki

- Chciałbym, żeby Kryscina Cimanouska występowała pod biało-czerwono-białą flagą, jako obywatelka niepodległej i suwerennej Białorusi, demokratycznego kraju. Mam nadzieję, że szybko do tego dojdzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Łatuszka, białoruski opozycjonista, były ambasador Białorusi w Polsce, obecnie jeden z liderów białoruskiej Rady Koordynacyjnej
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-białoruskie ŚWIAT Europa Białoruś Polskie Radio 24 Kryscina Cimanouska reżim Aleksander Łukaszenka

Piotr Pogorzelski: Cimanouska uderzyła bezpośrednio w otoczenie Łukaszenki

- Gdyby Kryscina Cimanouska wróciła na Białoruś, jej kariera sportowa na pewno byłaby zagrożona. Zapowiadano jej wykluczenie z reprezentacji, to zapewne minimum. Reżim w Mińsku jest w stanie zrobić o wiele więcej ludziom, którzy są wobec niego nieposłuszni czy go publicznie krytykują - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pogorzelski (Biełsat TV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media Białoruś Kryscina Cimanouska Tadeusz Płużański