Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Arabia Saudyjska traci kapitana. Selekcjoner pozwolił mu opuścić zespół

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 20:40
Kontuzjowany kapitan piłkarskiej reprezentacji Arabii Saudyjskiej Salman Al-Faraj nie zagra już w mistrzostwach świata w Katarze. Trener Herve Renard pozwolił mu opuścić ekipę - poinformowała federacja.
Salman Al-Faraj doznał kontuzji w meczu Arabii Saudyjskiej z Argentyną
Salman Al-Faraj doznał kontuzji w meczu Arabii Saudyjskiej z Argentyną Foto: Forum/Reuters/CARL RECINE

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Al-Faraj nabawił się urazu w pierwszej połowie inauguracyjnego występu Saudyjczyków w Katarze, w którym sensacyjnie wygrali z Argentyną 2:1. Opuścił stadion o kulach i już wtedy francuski szkoleniowiec przekazał, że nie spodziewa się, by miał jeszcze tego zawodnika do dyspozycji.

Kapitan nie zagrał w sobotę w przegranym 0:2 spotkaniu z Polską, a w niedzielę federacja podała, że opuści ekipę.

"Herve Renard oficjalnie pozwolił kapitanowi Salmanowi Al-Farajowi opuścić bazę "Zielonych Sokołów" po tym, jak sztab medyczny orzekł, że nie będzie on zdolny do gry w mistrzostwach świata" - napisała w mediach społecznościowych federacja.

Zwycięstwo w środę nad Meksykiem w ostatnim meczu grupowym zapewni Saudyjczykom awans do 1/8 finału, niezależnie od wyniku spotkania Polski z Argentyną, które będzie rozgrywane równolegle.

Polska - Arabia Saudyjska. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe, PAP 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52