Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Kulesza chciał zmian, Michniewicz odmówił? Sensacyjnych doniesień z kadry ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 14:22
Według portalu Interia.pl Czesław Michniewicz może pożegnać się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Kilka decyzji szkoleniowca miało bowiem nie przypaść do gustu prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezaremu Kuleszy. 
Czesław Michniewicz podczas treningu reprezentacji Polski w Katarze
Czesław Michniewicz podczas treningu reprezentacji Polski w KatarzeFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Wciąż nie wiadomo, czy Czesław Michniewicz pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski po tym, jak Biało-Czerwoni odpadli w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Michniewicz kontra Kulesza?

Według informacji Interii ostatnio doszło do kilku zgrzytów między szkoleniowcem a prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Temu drugiemu miało się nie podobać, że rodziny zawodników zamieszkały w tym samym hotelu podczas pobytu piłkarzy w Katarze.

Bliscy reprezentantów przebywali w hotelu przez kilka dni, co, według Kuleszy, miało dekoncentrować drużynę.

Cezary Kulesza miał też domagać się zakwaterowania rodzin zawodników w innym katarskim hotelu, jednak selekcjoner nie spełnił tego życzenia. 

Wróciło zbyt mało piłkarzy 

Kolejnym punktem spornym ma być kwestia powrotu Biało-Czerwonych do Polski. W poniedziałek do kraju wróciło tylko 14 z 26 zawodników, którzy znaleźli się w mundialowej kadrze. Reszta od razu wybrała się na urlopy bądź wróciła do swoich klubów za zgodą Michniewicza. Prezes PZPN chciał, by cała kadra wróciła do kraju. 

Wygląda na to, że, wobec ostatnich nieporozumień, przyszłość selekcjonera wcale nie jest pewna. Czasu na decyzję w sprawie ewentualnej zmiany trenera nie ma wiele. W marcu reprezentacja Polski rozpocznie walkę w eliminacjach Euro 2024. 

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe, Interia, kor

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52