Polskie Radio
Section05
Cezary Kulesza

Nitras zablokował wielką inwestycję PZPN. Teraz wyjaśnia. "Decyzja była podjęta z uchybieniem prawa"

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wytłumaczył cofnięcie zgody resortu na wpisanie wniosku PZPN o budowie ośrodka szkoleniowego w Otwocku na listę inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu i jej dofinansowanie kwotą ponad 300 mln złotych. - Decyzja została podjęta z uchybieniem prawa - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  PZPN pieniądze dofinansowanie inwestycje ministerstwo sportu Sławomir Nitras POLSKA polityka Cezary Kulesza Piłka nożna

TYLKO U NAS Spokojnie, to tylko awaria? Polska śni o Euro 2024

Rok 2023 był dla piłkarskiej reprezentacji Polski niekończącym się pasmem porażek i upokorzeń. Biało-Czerwoni nie zdołali zakwalifikować się na Euro 2024 mimo stosunkowo łatwej grupy eliminacyjnej, a PZPN wielokrotnie skompromitował się wizerunkowo. Nadal jednak nie wszystko stracone - Polacy mają szanse na awans po barażach.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Cezary Kulesza michał probierz Robert Lewandowski Euro 2024 sport 2023 SPORT

KOMENTARZ Samobójczy komunikat PZPN. Związek swoim największym wrogiem

Sprawa pijanych gości w samolocie reprezentacji Polski niespodziewanie wróciła po kilku miesiącach w związku z wpisem Piotra Żelaznego i dotyczącym go samobójczym komunikatem PZPN. Związek zagroził dziennikarzowi pozwem, a także opublikował groteskowe oświadczenie w mediach społecznościowych. Próba ratowania wizerunku zakończyła się kolejną burzą, która naraziła piłkarską centralę na śmieszność.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN reprezentacja Polski Cezary Kulesza opinie polecane przez redakcję

Nie tylko Polska nie zagra. Bojkot Rosji przybiera na sile

Wydłuża się lista państw zapowiadających bojkot ewentualnych meczów z reprezentacją Rosji, po tym jak UEFA poinformowała o możliwości dopuszczenia piłkarzy Sbornej do juniorskich rozgrywek międzynarodowych. Wśród sprzeciwiających się grze z reprezentacją kraju, którego władze wywołały wojnę na Ukrainie jest Polski Związek Piłki Nożnej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Rosji uefa PZPN Cezary Kulesza