Polskie Radio
Section05
Cezary Kulesza

Fernando Santos zastąpi Michniewicza. Co wiemy o nowym selekcjonerze?

Karuzela nazwisk łączonych z posadą selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski kręciła się od grudnia ubiegłego roku. Polski Związek Piłki Nożnej dotychczas milczał, ale w poniedziałek, 23 stycznia, prezes Cezary Kulesza poinformował w mediach społecznościowych, że nowym selekcjonerem zostanie Portugalczyk Fernando Santos. Oficjalne ogłoszenie tej decyzji nastąpiło dziś o godz. 13.00. 
Zobacz więcej na temat:  Fernando Santos Cezary Kulesza PZPN

Fernando Santos zaprezentowany. "Od dziś jestem Polakiem"

Fernando Santos został we wtorek zaprezentowany jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. - Chciałem podziękować prezesowi PZPN za zaufanie. To dla mnie zaszczyt. Polska jest wielkim krajem o bogatej historii i kulturze - powiedział portugalski szkoleniowiec podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski PZPN Cezary Kulesza Stadion Narodowy

KOMENTARZ Santos selekcjonerem - prezes wybrał z najwyższej półki

Podpisując kontrakt z Fernando Santosem, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza mało ryzykuje, a już wiele zyskał. Człowieka z takim piłkarskim CV jak Santos, w historii polskiego futbolu jeszcze nie było. Wysłał też jasny sygnał Lewandowskiemu i kolegom - koniec zasłaniania się selekcjonerem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Fernando Santos PZPN Cezary Kulesza opinie

Kolejny Portugalczyk w kadrze. "Sousa nie zraził Polaków"

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, pomimo przykrych doświadczeń z Paulo Sousą, nie zraziły się do trenerów z Portugalii - stwierdzono w mediach z tego iberyjskiego kraju. Portugalscy dziennikarze wskazują, że głównymi pretendentami do objęcia funkcji selekcjonera byli Paulo Bento i Fernando Santos, który we wtorek zostanie oficjalnie zaprezentowany przez prezesa PZPN. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski Paulo Sousa PZPN Cezary Kulesza