Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Sąd nad selekcjonerem trwa, Czesław Michniewicz ma plan na Euro 2024. "Ta reprezentacja ma przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 10:04
Mimo medialnego szumu Czesław Michniewicz skupia się na eliminacjach do Euro 2024. - Ta reprezentacja ma przyszłość. Na mistrzostwach Europy ta drużyna może bardzo dobrze funkcjonować - przyznał selekcjoner w rozmowie z radiową Trójką w audycji "Trzecia strona medalu".
Czesław Michniewicz chce pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski
Czesław Michniewicz chce pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji PolskiFoto: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Michniewicz spełnił wymagania w "swoim" stylu. "Coś się już zaczęło dobrze dziać"

W Mistrzostwach Świata Katar 2022 podopieczni Czesława Michniewicza dotarli do 1/8 finału, gdzie przegrali z broniącą tytułu Francją 1:3. Wcześniej w grupie kolejno: zremisowali z Meksykiem 0:0, pokonali Arabię Saudyjską 2:0 i przegrali z Argentyną 0:2.

Po zakończeniu przygody Biało-Czerwonych z Katarem w Polsce rozgorzała dyskusja na temat przyszłości selekcjonera. Głównym zarzutem jest nie najlepszy styl, który widoczny był szczególnie w fazie grupowej. Recenzje za mecz z Francją były pozytywne mimo porażki.

- Chcę być dalej być selekcjonerem. Niedługo się rozstrzygnie ta kwestia. Gdyby patrzeć od strony technicznej, to wszystkie elementy, których ode mnie wymagano w kontrakcie, czyli awans na mistrzostwa, wyjście z grupy, utrzymanie w grupie A Ligi Narodów zostały spełnione, ale na końcu prezes Kulesza musi mieć do mnie przekonanie. Jeśli będzie chciał nadal ze mną pracować, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Mam nadzieję, że nadal wspólnie będziemy tworzyć tę reprezentację, bo coś się już zaczęło dobrze dziać - stwierdził Michniewicz w rozmowie z radiową Trójką.

Misja: Euro 2024. "Ta reprezentacja ma przyszłość"

Choć media już teraz wskazują potencjalnych następców Michniewicza, szkoleniowiec Biało-Czerwonych snuje plany na przyszłość. 

- Ta reprezentacja ma przyszłość. Mamy wielu młodych zawodników, dojdą także ci, których wcześniej zabrakło, np. Moder. Na mistrzostwach Europy ta drużyna może bardzo dobrze funkcjonować.

Biało-Czerwonych czekają eliminacje do mistrzostw Europy 2024. Tam trafili do grupy E, w której będą rywalizować z Czechami, Mołdawią, Albanią i Wyspami Owczymi. Pierwszy mecz Biało-Czerwoni rozegrają 24 marca z Czechami. 

Kiedy mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024? Znamy terminarz reprezentacji Polski

- Skala trudności będzie zupełnie inna. Ta reprezentacja dużo razem przeżyła. Przed marcowym meczem z Czechami ja albo nowy trener spotka się z reprezentacją w poniedziałek, a w czwartek jest już mecz. To może być randka w ciemno. Chciałbym, żebyśmy grali tak, jak momentami graliśmy w zremisowanym spotkaniu z Holandią. Dobrze to wyglądało także w meczach z Belgią i Francją. 


Posłuchaj
14:00 PR3 2022_12_11-18-09-07 Czesław Michniewicz.mp3 Czesław Michniewicz podsumowuje występ Polaków w Katarze i wskazuje na drogę rozwoju kadry (Trzecia strona medalu)

Katar 2022. Michniewicz na cenzurowanym

Od kilku dni w Polsce trwa pełna emocji dyskusja dotycząca reprezentacji - jej postawy, zaangażowania czy stylu gry na mundialu. Media poruszyły też temat obecności rodzin piłkarzy w Katarze czy okoliczności ich  powrotu do Polski (po przylocie do Warszawy piłkarze nie spotkali się z kibicami). Wiele mówi się też o pieniądzach. Dziennikarze twierdzili nawet, że kadrowicze pokłócili się o podział mundialowych "łupów". 

Trener Michniewicz odniósł się do tych wszystkich wątków w rozmowie z radiową jedynka w audycji "Kronika Sportowa".

- Premier powiedział, że pomyśli nad jakąś premią. Było w związku z tym sporo śmiechu, a kwoty, które padały były rzucane przez piłkarzy w żartach. Na koniec premier nie powiedział niczego zobowiązująco - z jego ust nie padła żadna konkretna kwota. Zrobiliśmy problem z czegoś, co nie jest problemem. My tych pieniędzy nie chcieliśmy i nawet gdyby trzeba było z własnej kieszeni zapłacić za przylot do Kataru z własnej kieszeni, to każdy z nas by to zrobił - deklarował trener.  

Sensacje XXI wieku. Zaprasza Czesław Michniewicz

Selekcjoner twierdził, że wraz z piłkarzami padł ofiarą "medialnej nagonki". - Podczas wywiadu w jednej ze stacji czułem się jak Krystyna Janda w filmie "Przesłuchanie". Czekałem aż wejdzie Fajbusiewicz z programu "997", albo Wołoszański z "Sensacji XX wieku". To wszystko sięgnęło absurdu - irytował się opiekun Biało-Czerwonych.

Michniewicz skomentował także doniesienia, że pobyt rodzin części piłkarzy w Katarze był problemem dla kadry. - Raczej dla dziennikarzy. Rodziny były, ale 40 kilometrów od nas. Były tam na własny koszt i odwiedziły nas raz na kolacji po meczu z Arabią Saudyjską. Potem dojechały 3 czy 4 rodziny, ale to żaden kłopot - przecież między meczami ligowymi gracze normalnie mieszkają w swoich domach. (...) Ten, kto zrobił z tego aferę naraził się na śmieszność - skwitował trener kadry.

CAŁY WYWIAD >>>

Faza pucharowa:

1/8 finału

Holandia - USA 3:1
Argentyna - Australia 2:1
Francja - Polska 3:1
Anglia - Senegal 3:0
Japonia - Chorwacja 1:1, k. 1:3
Brazylia - Korea Południowa 4:1
Maroko - Hiszpania 0:0, k 3:0
Portugalia - Szwajcaria 6:1

1/4 finału

1/4 finału (I): Chorwacja - Brazylia 1:1/ karne 4:2
1/4 finału (II): Holandia - Argentyna 2:2/3:4 
1/4 finału (III): Maroko - Portugalia 1:0
1/4 finału (III): Maroko - Portugalia 1:0
1/4 finału (IV): Anglia  - Francja 1:2

1/2 finału

wtorek, 13 grudnia
półfinał: Chorwacja - Argentyna (20.00)

środa, 14 grudnia
półfinał: Maroko - Francja (20.00)

MECZ o 3. miejsce - 17 grudnia, sobota (16.00)

FINAŁ - 18 grudnia, niedziela (16.00)

KATAR 2022. WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

MS_Katar22_baner.jpg

red/Trójka/Jedynka
Section07
Section51

sponsor


partner

Section52