Katar 2022
Section06

Katar 2022: Anglia - Francja. Harry Kane zmarnował szansę, "Trójkolorowi" w półfinale!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 22:04
Reprezentacja Francji wygrała z Anglią 2:1 w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata. Bramki dla "Trójkolorowych" zdobyli Aurelien Tchouameni i Olivier Giroud. Harry Kane podszedł do dwóch rzutów karnych, jednak wykorzystał tylko jeden z nich.
Harry Kane zmarnował drugi rzut karny dla Anglii
Harry Kane zmarnował drugi rzut karny dla AngliiFoto: Martin Rickett/PA Images/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Tchouameni zapewnił prowadzenie „Trójkolorowym”

Wynik otworzyli w 17. minucie podopieczni Didiera Deschampsa. Po kombinacyjnej akcji piłkę przed polem karnym otrzymał Aurelien Tchouameni. Pomocnik Realu nie zastanawiał się długo i oddał precyzyjny strzał, którego Jordan Pickford nie był w stanie zatrzymać.

"Synowie Albionu" chcieli odpowiedzieć jak najszybciej - w 29. minucie przed szansą stanął Harry Kane, który znalazł się z Hugo Llorisem w sytuacji sam na sam, jednak jego strzał został sparowany przez kolegę z Tottenhamu. Chwilę wcześniej kapitan reprezentacji Anglii był faulowany przed polem karnym, a sytuacja była sprawdzana przez asystentów VAR. Decyzja - brak "jedenastki" dla podopiecznych Garetha Southgate’a.

Harry Kane zmarnował szansę. Francja w półfinale

Drugą połowę „Synowie Albionu” rozpoczęli od mocnego akcentu. Już w 47. Minucie fantastycznym uderzeniem popisał się Jude Bellingham, który uderzył mocno pod poprzeczkę. Próba 19-latka została jednak zatrzymana przez golkipera Spurs.

Kilka minut później piłkę w "szesnastce" otrzymał Bukayo Saka. Skrzydłowy Arsenalu padł na murawę po interwencji jednego z obrońców, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Harry Kane, który pewnym uderzeniem w lewą stronę bramki doprowadził do wyrównania.

"Trójkolorowi" mogli ponownie wyjść na prowadzenie już po chwili, jednak strzał Rabiota pewnie obronił Pickford. Kilkanaście minut później ponownie było groźnie we francuskim polu karnym - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Harry Maguire, jednak futbolówka odbiła się od słupka i opuściła plac gry.

W 77. minucie przed stuprocentową szansą stanął Olivier Giroud, jednak świetną interwencją popisał się Pickford. Kilka chwil później bramkarz Evertonu był bez szans. Antoine Griezmann dośrodkował piłkę w pole karne, a napastnik Milanu głową wpakował futbolówkę do siatki.

W 84. minucie Anglicy otrzymali drugą szansę na doprowadzenie do wyrównania po tym, jak sfaulowany w polu karnym został Mason Mount. Do piłki ponownie podszedł Harry Kane, jednak tym razem włożył w uderzenie zbyt dużo siły i fatalnie przestrzelił.

1/4 finału: Anglia - Francja 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Aurelien Tchouameni (17), 1:1 Harry Kane (54-karny), 1:2 Olivier Giroud (78-głową).

Żółta kartka - Anglia: Harry Maguire. Francja: Antoine Griezmann, Ousmane Dembele, Theo Hernandez.

Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia). Widzów 68 895.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones (90+8. Jack Grealish), Harry Maguire, Luke Shaw - Jordan Henderson (79. Mason Mount), Declan Rice, Jude Bellingham - Bukayo Saka (79. Raheem Sterling), Harry Kane, Phil Foden (85. Marcus Rashford).

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Dayot Upamecano, Theo Hernandez - Aurelien Tchouameni, Antoine Griezmann, Adrien Rabiot - Ousmane Dembele (79. Kingsley Coman), Olivier Giroud, Kylian Mbappe.