Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022. Polscy sędziowie wrócili z mundialu. Szymon Marciniak: czuliśmy, że coś się święci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 06:40
Sędzia Szymon Marciniak oraz liniowi Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki wrócili do kraju po mistrzostwach świata w Katarze. Polski arbiter prowadził finał mundialu, po którym otrzymał bardzo dobre recenzje od światowych ekspertów.
Polscy sędziowie wrócili z Kataru. Szymon Marciniak był arbitrem finału mundialu, w którym Argentyna pokonała po rzutach karnych Francję
Polscy sędziowie wrócili z Kataru. Szymon Marciniak był arbitrem finału mundialu, w którym Argentyna pokonała po rzutach karnych FrancjęFoto: East News/ADIL BENAYACHE/SIPA/SIPA

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Finał mundialu, w którym Argentyna pokonała po rzutach karnych Francję, był szczególny również dla polskich kibiców. Rozjemcą najważniejszego piłkarskiego meczu na świecie był Szymon Marciniak, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami.

- Możemy być dumni i mocno usatysfakcjonowani. To był bardzo dobry występ polskich sędziów. Podkreślają to fachowcy na całym świecie na czele z legendami sędziowskimi - mówił na antenie "Trójki" Michał Listkiewicz.

Katar 2022. Polscy sędziowie wrócili do kraju. Szymon Marciniak: fantastyczne uczucie

Nie milkną echa finału MŚ, który poprowadził Marciniak. Wspólnie z Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim wrócili już do kraju, gdzie w środę po południu dotarli rejsowym samolotem Qatar Airways. 

- Czuliśmy, że coś się święci. Pierluigi Collina kazał nam rzadziej być na słońcu i więcej odpoczywać. To było fantastyczne uczucie, gdy dowiedzieliśmy się, że będziemy prowadzić ten mecz - przyznał Szymon Marciniak w rozmowie z mediami. 

Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z postawy polskiego sędziego. Szczególnie krytyczni okazali się... Francuzi, którzy do dzisiaj nie mogą się pogodzić z porażką w ostatnim meczu mistrzostw świata.

Michał Listkiewicz był gościem audycji "Trójkowy komentarz dnia" na antenie Programu 3 Polskiego Radia, gdzie ocenił występ Szymona Marciniaka w finale mistrzostw świata w Katarze. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Kolejny mundial odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 były ostatnim mundialem, w którym wystąpiły 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Szymon Marciniak zbiera dobre recenzje za finał mistrzostw świata Argentyna - Francja:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/Twitter

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52