Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Szymon Marciniak odniósł się do francuskiej krytyki. "Liczy się to, co mówią piłkarze"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 15:34
Szymon Marciniak wrócił do Polski po bardzo udanym mundialu w Katarze. Polski arbiter odniósł się do słów krytyki ze strony francuskich mediów. - Liczy się to, co mówią piłkarze. Francuzi dziękowali po meczu, byli zadowoleni z sędziowania -przyznał arbiter.
Szymon Marciniak odniósł się do krytyki ze strony francuskich mediów
Szymon Marciniak odniósł się do krytyki ze strony francuskich mediówFoto: PAP/EPA/JB Autissier/Panoramic

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Szalony finał opanowany przez Marciniaka

Finał mundialu, w którym Argentyna pokonała po rzutach karnych Francję, był szczególny również dla polskich kibiców. Rozjemcą najważniejszego piłkarskiego meczu na świecie był Szymon Marciniak, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami.

- Możemy być dumni i mocno usatysfakcjonowani. To był bardzo dobry występ polskich sędziów. Podkreślają to fachowcy na całym świecie na czele z legendami sędziowskimi - mówił na antenie "Trójki" Michał Listkiewicz.

Polak w ogniu francuskiej krytyki. "Piłkarze byli zadowoleni z sędziowania"

Nie wszyscy byli zadowoleni z postawy polskiego sędziego. Szczególnie krytyczni okazali się... Francuzi, którzy do dzisiaj nie mogą się pogodzić z porażką w ostatnim meczu mistrzostw świata

Dziennik "L'Equipe" przyznał Polakowi "2" w dziesięciostopniowej skali.

W czwartek Marciniak wziął udział w rodzinnej gminie Słupno, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Tam odniósł się do zarzutów francuskich mediów.

- Liczy się to, co mówią piłkarze. Francuzi dziękowali po meczu, byli zadowoleni z sędziowania. Mbappe, Lloris... - przyznał polski arbiter.

Francuzi przyznali także, że w momencie trzeciej bramki dla "Albicelestes" na murawę wtargnęli argentyńscy rezerwowi.

- Kiedy Francuzi strzelali gola, na boisku było siedmiu ich rezerwowych. Doszukiwanie się takich rzeczy nie jest zbytnio poważne - podkreślił Marciniak.

Kolejny mundial odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 były ostatnim mundialem, w którym wystąpiły 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Szymon Marciniak zbiera dobre recenzje za finał mistrzostw świata Argentyna - Francja:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52