Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022. Marokańczycy przywitani jak królowie. W Rabacie kibice dziękują piłkarzom

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 07:53
Tysiące marokańskich kibiców zebrało się na ulicach stolicy kraju Rabatu, aby powitać wracającą z Kataru piłkarską reprezentację, która zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata. To pierwsza w historii mundialu drużyna z Afryki, która dotarła do półfinału.
Przywitanie piłkarzy Maroka po powrocie z mistrzostw świata w Katarze
Przywitanie piłkarzy Maroka po powrocie z mistrzostw świata w KatarzeFoto: PAP/EPA/Jalal Morchidi

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Fani "Lwów Atlasu" wyszli na ulice już kilka godzin przed planowanym przylotem drużyny prowadzonej przez selekcjonera Walida Regraguiego. Są wyposażeni we flagi narodowe, reprezentacyjne koszulki i szaliki. Odśpiewano hymn Maroka.

Katar 2022. Tysiące marokańskich kibiców w Rabacie podziękowało piłkarzom za mundial

Nad ich bezpieczeństwem czuwa ok. ośmiu tysięcy policjantów. Według tamtejszej agencji MAP świętowanie przebiega na razie w dobrej atmosferze i bez poważniejszych incydentów.

Piłkarze mają przejechać przez główne ulice, aby pokazać się kibicom, a potem udadzą się na spotkanie z królem Muhammadem VI. Władca Maroka już wcześniej pisemnie podziękował i pogratulował zawodnikom i sztabowi.

Awans Maroka do półfinału był jedną z największych niespodzianek turnieju w Katarze. "Lwy Atlasu" pokonały w fazie grupowej Belgię i Kanadę, a później wyeliminowały Hiszpanię i Portugalię. W półfinale za silna okazała się dla nich Francja, a w meczu o trzecie miejsce - Chorwacją, z którą wcześniej w grupie zremisowały.

Kolejny mundial odbędzie się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku.


XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 
Katar 2022 były ostatnim mundialem, w którym wystąpiły 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Szymon Marciniak zbiera dobre recenzje za finał mistrzostw świata Argentyna - Francja:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/IAR/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52