Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: tąpnięcie w Niemczech. Bierhoff odchodzi po 18 latach, Tuchel chętny na selekcjonera?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 16:52
Oliver Bierhoff po 18 latach pracy odszedł z DFB - Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, w której pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za drużynę narodową. Wciąż nie wiadomo również czy posadę selekcjonera zachowa Hansi Flick. Niemcy odpadli po fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze.
Oliver Bierhoff odszedł z niemieckiej federacji, w której był dyrektorem odpowiedzialnym z kadrę. Wciąż nie wiadomo również czy Hansi Flick pozostanie selekcjonerem Niemiec
Oliver Bierhoff odszedł z niemieckiej federacji, w której był dyrektorem odpowiedzialnym z kadrę. Wciąż nie wiadomo również czy Hansi Flick pozostanie selekcjonerem NiemiecFoto: FORUM/Frank Hoermann/SVEN SIMON/imago sport/print screen/Twitter/DW Sports

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Oliver Bierhoff to jedna z legend niemieckiej piłki od lat związana z kadrą narodową. W 2014 roku w roli menedżera drużyny świętował z reprezentacją złoty medal mistrzostw świata.

Katar 2022. Niemcy rozliczają klęskę na MŚ. Oliver Bierhoff odchodzi po 18 latach 

Teraz jednak podopieczni Hansiego Flicka odpadli już na etapie fazy grupowej przegrywając z Japonią, remisując z Hiszpanią i wygrywając z Kostaryką. Ostatnia wygrana nic nie dała w kontekście ewentualnego awansu i ekipa "Nationalelf" musiała się pożegnać z mundialem w Katarze. To już drugi raz z rzędu, kiedy piłkarze Niemiec nie przeszli fazy grupowej MŚ [wcześniej Rosja 2018].

W związku z fatalnym występem kadry Oliver Bierhoff odszedł z DFB. Obie strony zgodziły się na rozwiązanie umowy, która miała obowiązywać do 2024 roku. Następca jeszcze nie jest znany. W mediach przewijają się nazwiska Matthiasa Sammer, Ralfa Rangnicka czy Frediego Bobicia.

- Niektóre decyzje, do których byliśmy przekonani, nie okazały się właściwe. Nikt nie żałuje tego bardziej niż ja. Biorę za to odpowiedzialność - czytamy w oświadczeniu 54-latka.

Bierhoff z reprezentacją Niemiec wywalczył w 1996 roku mistrzostwo Europy, a w 2002 - wicemistrzostwo świata. Rozegrał 70 meczów w kadrze, strzelając 37 goli.


Thomas Tuchel w miejsce Hansiego Flicka? Niepewny los selekcjonera reprezentacji Niemiec

Niepewny jest również los byłego trenera Bayernu Monachium. Prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Bernd Neuendorf zapowiedział niedawno zwołanie sztabu kryzysowego, z udziałem m.in. selekcjonera Hansiego Flicka.

Media spekulują, że następcą Flicka mógłby zostać wolny w tej chwili Thomas Tuchel, który miałby być zainteresowany przejęciem reprezentacji Niemiec w przypadku gdy Hansi Flick zdecyduje się odejść.

Reprezentacja Niemiec z dorobkiem 4 pkt uplasowała się na trzecim miejscu w grupie E. 

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Ćwierćfinały zaplanowano na 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.


Czytaj także
:

polskieradio24.pl

red/Twitter/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52