Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Zbigniew Boniek żałuje meczu z Francją. "Zabrakło nam wiary"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 14:42
Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze wkroczyły w fazę ćwierćfinałów. W czołowej ósemce znaleźli się wielcy faworyci, tacy jak Brazylijczycy, Francuzi, czy Anglicy, ale także autorzy największej niespodzianki, czyli Marokańczycy. Zbigniew Boniek chwali zwłaszcza "Synów Albionu" i "Canarinhos", jednocześnie twierdząc, że Polacy mogli sprawić Francuzom większe problemy, ale zabrakło im wiary.
Zbigniew Boniek twierdzi, że Polacy nie wierzyli w zwycięstwo z Francją
Zbigniew Boniek twierdzi, że Polacy nie wierzyli w zwycięstwo z FrancjąFoto: Aleksiej Witwicki / Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Były prezes PZPN i medalista MŚ z 1982 roku, Zbigniew Boniek jest pod wrażeniem dotychczasowego poziomu gry ćwierćfinalistów.

- Na tym mundialu oglądamy ciekawy futbol i ciekawe zjawiska. Portugalia grała bez Cristiano Ronaldo, Brazylia bawi się na boisku, a Francja mogła mieć znacznie większe problemy z naszą drużyną, lecz Polacy chyba nie wierzyli, że mogą ten mecz wygrać - powiedział Boniek w rozmowie z Rafałem Bałą.

Z medalistów poprzedniego mundialu w 2018 roku w grze pozostali jeszcze Chorwaci i Francuzi. Jednak Zbigniew Boniek faworytów upatruje w innych zespołach.

- Gdybym dziś miał wytypować kto będzie w finale, to powiedziałbym że zmierzą się w nim Brazylia i Anglia. Anglicy grają bardzo dobrze - są bardzo mocni fizycznie i wybiegani, a poza tym nie są zmęczeni całym sezonem. Z kolei Brazylia jest fantastyczna zarówno w ataku, jak i w obronie. To bardzo wyrównana drużyna. Czekają nas bardzo ciekawe ćwierćfinały! - ocenia popularny "Zibi".

Pary ćwierćfinałowe MŚ w Katarze utworzyły drużyny: Maroka i Portugalii, Anglii i Francji, Chorwacji z Brazylii oraz Holandii z Argentyny. Początek tej rundy mundialu w czwartek.

Posłuchaj
00:20 Zbigniew Boniek o poziomie ćwierćfinalistów MŚ.mp3 Zbigniew Boniek o poziomie ćwierćfinalistów MŚ
Posłuchaj
00:29 Zbigniew Boniek typuje finalistów MŚ.mp3 Zbigniew Boniek typuje finalistów MŚ

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg/IAR

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52