Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: zamieszki w europejskich miastach po awansie Maroka do półfinału mundialu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 09:55
W Paryżu, Brukseli i kilku holenderskich miastach wybuchły zamieszki po zwycięstwie reprezentacji Maroko nad Portugalią. Wczoraj w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Katarze Marokańczycy pokonali Portugalczyków 1:0.
Zamieszki w Paryżu po awansie Maroka do półfinału MŚ w Katarze
Zamieszki w Paryżu po awansie Maroka do półfinału MŚ w KatarzeFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Kibice zwycięskiej drużyny świętowali awans swojej drużyny do półfinału Mistrzostw Świata na Polach Elizejskich w Paryżu. Wkrótce dołączyli do nich kibice francuscy - w drugim ćwierćfinale Francja pokonała Anglię. Świętowanie przerodziło się w zamieszki. Doszło do strać kibiców z francuską policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Na nagraniach opublikowanych przez agencję Reuter widać ludzi rozbijających sklepowe witryny.

Podobne wydarzenia można było obserwować na ulicach holenderskich miastach. Jak podaje portal nu.nl, w Hadze władze miasta wydały nadzwyczajne zarządzenie, nakazujące mieszkańcom podporządkowanie się poleceniom policji pod groźbą aresztu. Marokańscy kibice zgromadzeni w jednej z dzielnic miasta obrzucili policjantów fajerwerkami. Aresztowano cztery osoby. Znacznie więcej osób - 15 - aresztowała policja w Rotterdamie. Niespokojnie było także w Utrechcie i w stolicy kraju Amsterdamie.

Portal Sky Sport poinformował, że zamieszki po meczu wybuchły także w stolicy Belgii - Brukseli. Na nagraniu opublikowanym przez portal widać, jak policjanci aresztują kilku kibiców.

To kolejne zamieszki z udziałem marokańskich kibiców. W trakcie trwających mistrzostw w Katarze po meczach reprezentacji Maroko regularnie dochodziło do starć z policją w Holandii i Belgii.

Posłuchaj
00:44 Zamieszki po awansie Maroka do półfinału mundialu.mp3 Zamieszki po awansie Maroka do półfinału mundialu

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

bg

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52