Euro 2024

Euro 2024. Co ze zdrowiem kadrowiczów po meczu z Holandią? Optymistyczne wieści

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 14:37
W niedzielę polscy piłkarze przegrali z Holandią 1:2 w swoim pierwszym meczu w grupie D mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Niemczech. Lekarz naszej kadry Jacek Jaroszewski przedstawił raport medyczny po spotkaniu z "Oranje". Co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego i innych Biało-Czerwonych?
Robert Lewandowski nadal trenuje indywidualnie
Robert Lewandowski nadal trenuje indywidualnie Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Reprezentacja Polski grała z Holandią bez kontuzjowanych Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza
  • Po meczu z "Oranje" na problemy zdrowotne narzekało też kilku innych kadrowiczów
  • Istnieje jednak szansa, że do meczu z Holandią Biało-Czerwoni przystąpią w najsilniejszym zestawieniu

Problemy zdrowotne kadrowiczów

Reprezentacja Polski ma już za sobą pierwszy mecz w grupie D piłkarskich mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Niemczech.

W niedzielę Biało-Czerwoni postawili się faworyzowanym Holendrom, ale przegrali 1:2. Mimo porażki, polscy piłkarze zebrali sporo pochwał za swoją postawę.

Biało-Czerwoni grali bez kontuzjowanych Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza. Dodatkowo, w końcówce spotkania o zmianę poprosił Bartosz Salamon.

Polscy kibice drżeli też o zdrowie Piotra Zielińskiego, Jakuba Piotrowskiego czy Michała Skórasia, którzy również narzekali na drobne urazy.

Doktor Jaroszewski wydał komunikat

Dzień po spotkaniu z "Oranje" lekarz kadry Jacek Jaroszewski przedstawił raport medyczny na temat stanu zdrowia kadrowiczów. Poniżej cytujemy go w całości:

"Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną. 

Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem. 

Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów.

Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią."

Wygląda na to, że istnieje szansa, iż w piątkowym meczu z Austrią Biało-Czerwoni będą mogli zagrać w najmocniejszym składzie!

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym

Kiedy mecze Polaków na Euro 2024?

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Polacy rozpoczęli udział w Euro 2024 od starcia z Holandią (16 czerwca, Hamburg) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Potem zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin)>>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz z Francją (25 czerwca, Dortmund) >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły z każdej grupy i cztery reprezentacje z trzecich miejsc.

Grupy Euro 2024
Grupy Euro 2024

Czytaj także:

/empe