X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Opener 2005: niezapomniany koncert White Stripes

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 12:17
W Radiowej Kronice Openera Mikołaj Ziółkowski i festiwalowicze przypomnieli edycję z 2005 roku, na której pojawiło się jeszcze więcej zagranicznych gwiazd.
Audio
  • Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury - edycja 2004
  • Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury - edycja 2005

Od kilku tygodni w trójkowej audycji Radiowy Dom Kultury prezentowana jest Kronika z okazji 10. edycji Heineken Open’er Festival. Historia imprezy emitowana jest kolejne tygodnie, po godz. 13. W każdym programie do wygrania będą karnety na tegorocznego Openera.

2004

W czasie 3. edycji imprezy festiwal po raz pierwszy trwał dwa dni. W porównaniu z dwiema poprzednimi edycjami wrażenie robiła też ilość ważnych zagranicznych artystów zaproszonych na festiwal - Massive Attack, Goldfrapp, Cypress Hill, Pink. Szczególnie koncert tej pierwszej grupy okazał się niezapomnianym show.

- 2004 to dla nas tak naprawdę rok przełomowy. Festiwal nabrał swojego festiwalowego wymiaru – dwa dni, pokaźne grono artystów i dwie sceny – wspomina tamtą edycję festiwalu jego szef Mikołaj Ziółkowski - Poszerzenie publiczności było kwestią przełomową. Koncerty Massive Attack i Cypress Hill zebrały wielotysięczną publiczność. Tak naprawdę był to pierwszy prawdziwy Opener - mniejszy ale w swoich podstawowych założeniach taki, jakim znamy go dzisiaj.

W 2004 roku w imprezie wzięło udział też Polskie Radio. Patronem medialnym festiwalu została Trójka. O swoich wrażeniach z tamtego Openera opowiedziała w kronice Agnieszka Szydłowska.

W następnym, 2005 roku, miała miejsce kolejna ważna cezura. Skwer Kościuszki, na którym do tej pory odbywały się openerowe koncerty, okazał się za mały...

2005

2005 to kolejna przełomowa edycja festiwalu. Skwer Kościuszki okazał się być za mały, a przed wejściem na teren koncertów można było spotkać dziesiątki ludzi chcących kupić bilety.

Ten Opener był jednak wyjątkowo udany także ze względu na poziom artystyczny imprezy. Wspomina Mikołaj Ziółkowski: - Wtedy odbył się kultowy koncert The White Stripes i pierwsza wizyta Jacka White’a w Polsce. Później odwiedził festiwal jeszcze kilka razy. Jack White ma polskie korzenie i obchodził swoje 30. urodziny. W związku z tym została przygotowana specjalna impreza, na którą została zaproszona rodzina Jacka White’a, o czym on nie wiedział. Łącznie z jego babcią. Był tort i wspólne śpiewanie 100 lat przez publiczność. Poza tym cała ekipa White Stripes chodziła we frakach i cylindrach. Imponowała ta totalna dokładność w przygotowaniu widowiska. Spójna do najmniejszego szczegółu kolorystyka - biały, czarny i czerwony - łącznie z barwami kostek.

 

Ziółkowski wspomniał też wielkich ochroniarzy rapera Snoop Dogga oraz artystyczne kaprysy Lauryn Hill, która mocno spóźniła się na swój występ. W 2005 roku, po raz pierwszy w historii, Openera zaczęło też funkcjonować pole namiotowe, które przez następne lata rozrosło się do rozmiarów 20-tysięcznego miasteczka. W następnym roku impreza przeniosła się ze Skweru Kościuszki na lotnisko w Babich Dołach.

Aby odsłuchać historii Openera 2004 i 2005, kliknij w ikony dźwięku znajdujące się po prawej stronie w ramce "Posłuchaj". Już teraz zapraszamy do słuchania opowieści o kolejnej edycji Openera, w sobotę 21 maja w Radiowym Domu Kultury po godz. 13.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

11 polskich artystów na rekordowym Openerze 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 13:00
W trójkowym "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski ogłosił kolejnych 11 wykonawców na Openerze 2011. Zapowiedział wyłącznie artystów krajowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury: skromne początki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 09:00
W sobotniej audycji w Trójce omawiane są kolejne edycje gdyńskiego festiwalu. Mikołaj Ziółkowski i świadkowie koncertów sprzed niemal dekady przypomnieli już dwie pierwsze edycje imprezy.
rozwiń zwiń