X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury: skromne początki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 09:00
W sobotniej audycji w Trójce omawiane są kolejne edycje gdyńskiego festiwalu. Mikołaj Ziółkowski i świadkowie koncertów sprzed niemal dekady przypomnieli już dwie pierwsze edycje imprezy.
Audio
  • Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury - edycja 2002
  • Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury - edycja 2003

23 kwietnia w sobotniej trójkowej audycji Radiowy Dom Kultury ruszyła Kronika z okazji dziesięciolecia Heineken Open’er Festival. Kronika będzie emitowana w RDK przez kolejne tygodnie. W każdym programie do wygrania będą karnety na tegorocznego Openera.

2002 rok - start w Warszawie

Wielki multimedialny show, areny nr 1 i 2, potwierdzenia artystów przychodzące… faxem i mnóstwo stresujących chwil. Gośćmi programu był wspominający dawne czasy Mikołaj Ziółkowski oraz uczestnicy festiwalu, którzy w ciągu 9 lat brali udział w rozwoju Open’era. Dopiero rok później impreza przeniosła się do Gdyni.

2003 - hasło: wyjeżdżam!

Po zakończeniu pierwszej edycji Openera Mikołaj Ziółkowski i współpracownicy zastanawiali się, jaką formułę powinna mieć impreza - gdzie powinna się odbywać i w jakim terminie. - Doszliśmy do wniosku, że każdy festiwal poza muzyką ma bardzo ważny element pt. "wyjeżdżam!" - z domu, miejsca zamieszkania, nie wracam do swojego domu, nie wracam do łóżka, tylko odcinam się od pewnych rzeczy i przez te kilka dni żyję tym wydarzeniem - tłumaczy szef Alter Artu - Przeniesienie tej imprezy do Gdyni było dobrym pomysłem. Już wtedy przyjęliśmy pewną strategię, którą widać teraz - chcieliśmy, żeby festiwal odbywał się w przyjemnym miejscu, a do tego ważnym i koniecznym elementem jest współpraca. Jesienią 2002 pojawiłem się w gabinecie prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka i przedstawiłem wizję tego, jak festiwal będzie wyglądał za parę lat i co takie wydarzenia jak festiwale muzyczne mogą dać miastu i jakie zmiany mogą spowodować w kraju, i on, nie zastanawiając się bardzo długo, uwierzył mi. Teraz mamy tego efekty.

W auydcji usłyszeliśmy też wspomnienia uczestników i uczestniczek festiwalu. Olga, która 8 lat temu przyjechała specjalnie na koncert Cassiusa wspomina, że liczba widzów na głównej gwieździe tamtej edycji była mniejsza niż dziś publika sceny młodych talentów w godzinach popołudniowych...Potwierdza to wyliczenie Mikołaja Ziółkowskiego - dwie pierwsze edycje zgromadziły 3-4 tys. osób. Jeden dzień, jedna duża scena - występowali artyści przede wszystkim ze sceny elektronicznej: Cassius, Kosheen, Layo&Bushwacka. Następny festiwal, w 2004 roku, był według Ziółkowskiego przełomowy...

Aby posłuchać pierwszej i drugiej części wspomnień na temat festiwalu Opener, wystarczy kliknąć w odpowiednie ikony dźwięku znajdujące się po prawej stronie w ramce "Posłuchaj".

Zobacz więcej na temat: Gdynia Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pulp na Openerze!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 19:17
W "Programie Alternatywnym" oprócz klasyków britpopu ogłoszono trzech innych wykonawców z Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 polskich artystów na rekordowym Openerze 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 13:00
W trójkowym "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski ogłosił kolejnych 11 wykonawców na Openerze 2011. Zapowiedział wyłącznie artystów krajowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imponujące rozdanie Openera 2011 - Twilight Singers i 10 innych wykonawców

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 15:38
W trójkowym "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski ogłosił kolejnych wykonawców na Openerze 2011. .
rozwiń zwiń