X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Marek Niedźwiecki, Bryan Adams i jego... mama (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 00:00
Jeden z najważniejszych artystów ostatniego dwudziestolecia - tak o Bryanie Adamsie mówi Marek Niedźwiecki. Przypominamy archiwalny, przeprowadzony w 1996 roku, wywiad z kanadyjskim muzykiem.
Audio

Zapraszamy do serwisu specjalnego "Bryan Adams w Polsce"

 

Marek Niedźwiecki rozmawiał z Bryanem Adamsem wielokrotnie. Po raz pierwszy w połowie lat 80., kiedy nikomu się jeszcze nie śniło, że wybitny Kanadyjczyk zawita kiedyś do Polski.  Gwoli ścisłości zaznaczyć trzeba, że polski dziennikarz kontaktował się z matką artysty. Jane Clarke przeczytała pytania Niedźwieckiego synowi i nagrała odpowiedzi na kasetę magnetofonową, która trafiła do Polski i zaprezentowana została na antenie radiowej Trójki. To był pierwszy polski wywiad z Bryanem Adamsem.

Potem Marek Niedźwiecki miał okazję kilkakrotnie spotkać kanadyjskiego artystę, a nawet odwiedzić jego prywatne studio nagraniowe w Vancouver oraz obejrzeć album z autorskimi - podobno znakomitymi - zdjęciami muzyka.

O swojej znajomości z Bryanem Adamsem Marek Niedźwiecki opowiada specjalnie dla serwisu muzyka.polskieradio.pl. Aby zobaczyć film, wystarczy kliknąć ikonę "Marek Niedźwiecki, Bryan Adams i jego... mama " w boksie "Video" po prawej stronie.

Przypominamy także drugą rozmowę, którą dziennikarz Trójki przeprowadził z kanadyjskimi artystą w 1996 roku. Doszło do niej przed pierwszym występem Bryana Adamsa w Polsce, a konkretnie w katowickim "Spodku". Muzyk opowiada między innymi o swoich jamajskich fascynacjach i filmowych przebojach, o innych gwiazdach sceny kanadyjskiej oraz wizerunku wolnej Polski na świecie.

Aby posłuchać, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Wywiad Marka Niedźwieckiego z Bryanem Adamsem" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Czytaj także

Bryan Adams: na płytach, koncertach i znaczkach pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 10:00
Krótkie kalendarium kariery Bryana Adamsa. Mniej i bardziej istotne fakty na temat uwielbianej w Polsce gwiazdy pop-rocka, która 13 czerwca wystąpi w Rybniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzykoterapia: Do czego tańczy Marek Niedźwiecki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 07:00
Zobacz, jak na to i inne pytania z naszej muzycznej wideo ankiety odpowiedział legendarny prezenter Listy Przebojów Programu Trzeciego.
rozwiń zwiń