X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Festiwal Rocka Progresywnego - ProgRock 2009

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2009 11:04
Zapraszamy na dwudniowy Festiwal Rocka Progresywnego w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego. Po raz pierwszy impreza będzie miała rangę festiwalu i potrwa dwa dni. Niezwykłe święto miłośników progresywnych brzmień!
Zapraszamy na dwudniowy Festiwal Rocka Progresywnego w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego, który zgromadzi największe gwiazdy polskiej i światowej sceny progrockowej. Po raz pierwszy impreza będzie miała rangę festiwalu i potrwa dwa dni. Niezwykłe święto miłośników progresywnych brzmień!

Dzień pierwszy

Tinyfish to kwartet: Simon Godfrey, James Sanders, Paul Worwood i Rob Ramsey. Zaczynali jako akustyczny zespół grający wieczorami amatorsko w londyńskich pubach. Dopiero później zdecydowali się odpłynąć w stronę progrocka. Efektem tego jest muzyka, w której słychać inspirację dźwiękami Marillion, King Crimson, Rush, XTC, Japan czy nawet Toma Waitsa. W 2006 roku muzycy wydali swój jedyny album zatytułowany "Tinyfish".

Shadowland to kultowa brytyjska grupa progrockowa, założona na początku lat 90. Zespół ma koncie trzy płyty, wydane w latach 90. Po kilku latach istnienia Shadowland rozdzielił się - wokalista i klawiszowiec zespołu, Clive Nolan, zaczął występować w nowym zespole nazwanym Arena, który przedstawiał podobny styl muzyczny. Teraz grupę będzie można zobaczyć i przekonać się, że ich muzyka, mimo że tworzona już jakiś czas temu, nie poddała się jego upływowi.

SBB powraca z nową płytą zatytułowaną "Iron Curtain". SBB to zespół rockowy założony w 1971 r. w Siemianowicach przez Józefa Skrzeka, multiinstrumentalistę i wokalistę grupy. SBB, porównywany z innymi europejskimi zespołami takimi jak Yes, Pink Floyd czy Emerson, Lake & Palmer, został okrzyknięty mianem najlepszego zespołu rockowego 45-lecia, rozwijającego kilka stylów muzycznych - blues rock, jazz rock czy wreszcie rock progresywny. Poprzedni album SBB – "The Rock" ukazał się w 2007 roku i spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków muzycznych. SBB wyruszył w trasę po Polsce, której zwieńczeniem będzie występ na katowickim Progrocku 2009.

Dzień drugi

RPWL to niemiecka grupa muzyczna pochodząca z Fryzyngi na Bawarii. Ich muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka, a w muzyce grupy słychać ducha Pink Floyd. RPWL zaczynała ona w roku 1997 od grania coverów właśnie tego zespołu. Szybko jednak wypracowała swój własny styl i do 2006 roku opublikowała pięć albumów. Nazwa RPWL pochodzi od pierwszych liter imion muzyków. W styczniu 2005 roku wydany został album "World Through My Eyes", który odniósł gigantyczny sukces również w Polsce. Gościnnym wokalistą na tej płycie jest Ray Wilson.

Overhead pochodzą z Finlandii. W 2008 roku wydali trzeci studyjny album pt. "And We're Not Here After All" i choć grają ciekawą i oryginalną muzykę, nadal nie zdobyli zbyt dużej popularności poza granicami ojczystego kraju. Znakiem rozpoznawczym Overhead jest wokalista Alex Keskitalo, który posiada bardzo intrygującą barwę głosu, a także wzbogaca twórczość zespołu ślicznymi partiami fletu.

Dzień I: Tinyfish, SBB, Shadowland
Dzień II: RPWL + goście, DeeXpus, Overhead

16-17 lutego 2009, Katowice, Teatr Śląski, godz. 17.30

Ceny biletów: 50-100 zł