X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia debiutu Sidneya Polaka

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 00:30
Bohaterką trójkowej audycji "Historia Pewnej Płyty" była pierwsza płyta perkusisty T.Love, zatytułowana po prostu "Sidney Polak".
Audio

Wydany w 2004 roku album ukazał nowe oblicze muzyka, kojarzonego dotąd z soczystym rockowym graniem, jakiemu oddawał się w grupie T.Love. Na krążku Sidney Polak zaprezentował się szerokiemu gronu słuchaczy jako rasowy hip hopowiec. Płytę promowały autobiograficzne single "Otwieram Wino" i "Chomiczówka", które szybko uzyskały status radiowych przebojów.

W trójkowej audycji "Historia Pewnej Płyty" Sidney sam opowiedział o tym jak wykuwał sukces swojego pierwszego solowego album.

- Ponieważ to jego bardzo osobista płyta i wyjście z cienia po ponad dziesięciu latach grania w kapeli, postanowiliśmy oddać głos tylko jemu – mówi autorka programu Anna Gacek.

W reportażu Sidney Polak opowiedział m.in. o Warszawie swojej młodości, o stawaniu się odpowiedzialnym mężczyzną, o pijackich imprezach z kumplami z zespołu i radości studenckiego życia, o fascynacji Chorwacją, miłości do reggae i przyjaźni z Muńkiem.

Kawał życia na jednej płycie, w jednej audycji.

Audycji można wysłuchać, klikając w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Historia pewnej Edyty

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 15:50
Specjalne wydanie audycji Anny Gacek i Tomasza Żądy poświęcone było wzlotom i trudnym momentom w karierze Edyty Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baśnie zespołu Collage w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2011 00:00
W niedzielnym cyklu "Historia Pewnej Płyty" Anna Gacek i Tomasz Żąda opowiedzą o debiutanckim albumie czołowej grupy polskiego prog rocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak statki na nieeebie...

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 13:12
W 1992 roku pół Polski nuciło refren przeboju grupy De Mono. Zespół w cuglach wygrywał wszelkie muzyczne plebiscyty.
rozwiń zwiń